Jak na ekologické Vánoce? 3 důležitá pravidla

Vánoční svátky jsou plné jídla i dárků, které dělají radost všem vašim blízkým. Zkuste to letos ale o něco šetrněji k přírodě a připravte si konečně ekologické Vánoce.

Přečtěte si tři nejdůležitější tipy, se kterými šetrně a ekologicky zabalíte dárky i přichystáte kouzelný Štědrý den trochu jinak.

Hlavní téma – vánoční stromek

Vzhledem k životnímu prostředí je hlavní otázkou ekologických Vánoc právě vánoční stromek. Ten je totiž hlavním tématem svátků, bez něj byste si Vánoce jen sotva dokázali představit. Nemusíte se ochudit o živý strom a místo něj pořizovat ten umělý. Ekologické Vánoce jsou možné i se živým stromem, avšak je nutné myslet šetrně.

V dnešní době existuje mnoho druhů a služeb, mezi ně patří například pronájem vánočního stromu v decentním a hezkém květináči. Po svátcích se stromek opět vrátí do lesa do svého původního prostředí. Přesně tak to můžete udělat i vy. Kupte si stromek živý, v květináči, a poté jej zasaďte například na vaší zahradě.

Přírodní dekorace a výzdoba

Každý rok jsou trendy vánočních ozdob trochu jiné, a tak i vaše peněženka může podlehnout stále novým a novým barvám, tvarům a stylům výzdoby. Vsaďte při výzdobě na přírodní materiály, které můžete nasbírat při zimní procházce lesem. Nasbírejte například šišky, šípky, ořechy a doma usušte pomeranč i jiné ovoce.

Tyto přírodní materiály pak můžete použít jako dekoraci na adventní věnec nebo tác.

Zabalte dárky ekologicky

Ročně se vypotřebují tuny balícího papíru, často velmi zbytečně. Po rozbalení dárku se totiž papír zmuchlá a vyhodí spolu se všemi mašlemi a ozdobami na dárcích. Udělejte tomu přítrž a letos zabalte dárky šetrně k životnímu prostředí.

Nejjednodušší možností je nakoupit dárkové krabice nebo tašky, které můžete používat opakovaně každé Vánoce. Pokud si ale chcete pohrát s balením dárků, existují recyklované balicí papíry, co můžete vyzdobit malůvkami a mašlemi.

Zdroj: countryliving.com


Zajímá vás také

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.