Jak vytvarovat zadeček? Stačí dodržet pár zásad

Pozadí je pro mnoho žen velkým problémem a mají pocit, že by mohlo vypadat lépe. Než si začnete vyčítat stravovací prohřešky a málo pohybu, podívejte se, jak si svůj zadeček správně vytvarovat a vrátit ho do perfektní formy. Poradíme vám pár triků i vhodné stahovací prádlo, které vám s tvarováním pozadí opravdu pomůže. 

Upravte stravovací návyky

Strava má na naši štíhlou postavu velký vliv. Zapomeňte ale na diety. Pokud se nechcete za čas potýkat s jojo efektem, vsaďte na úpravu stravovacích návyků, kterou dodržíte jednou pro vždy. Občas můžete i zhřešit, energetický výdej musí být vyšší, než váš energetický příjem. Pak to bude fungovat. 

Detoxikujte tělo 

Pročistěte si tělo a upravte trávení. Na detoxikaci zkuste ze zeleniny brokolici, celer, listovou zeleninu a citrusy. Jezte ryby jako je losos nebo tuňák. Omezte škodlivé tuky, smažené pokrmy, maso, bílé pečivo a sladkosti. Z ovoce vsaďte na bobuloviny a meloun. Jezte ho dopoledne, ať obsažený cukr stihnete spálit. 

Zdroj foto: July Prokopiv / Shutterstock.com

Na začátku si počítejte kalorie

Bez počítání kalorií se na začátku asi neobejdete. Aby vám to nezabralo moc času, stáhněte si aplikaci do telefonu. Spočítejte bazální metabolismus pomocí kalkulačky na internetu a pak k tomu přičtěte svou denní aktivitu. Hodina středně intenzivního cvičení vydá asi 900 kcal. Vsaďte také na vhodný výběr stahovacích legín na cvičení. Při cvičení zabíráte svaly a zvenčí na ně sportovní oblečení vyvíjí další tlak. Dvojitá komprese zaručí dvojnásobný výsledek.

Hydratace je důležitá 

Pijte čistou vodu bez bublin a detoxikační čaje. Podpoříte prokrvení, regeneraci a výživu svalů i oběh lymfy, odstraníte únavu a snížíte pocit hladu. Pomůže i lymfatická drenáž a masáž. Pro regeneraci si dejte po cvičení BCAA. Vyhněte se sladkým limonádám a alkoholu. Naučte se pít třeba nealkoholické pivo a víno, dnes už nejsou vůbec špatné a neobsahují kalorie navíc. 

Udržujte hodnotu bazálního metabolismu

Hlídejte si, ať se nedostáváte pod hodnotu bazálního metabolismu, jinak začnete pálit svaly místo tuku a metabolismus se zpomalí. Držte se 300 až 400 kcal pod denním výdejem. Chytrá aplikace vám pomůže spalovat kalorie rychlou chůzí, třeba do práce a z práce. Místo výtahu vyjděte schody a méně používejte auto. Menší nákup v rámci posilování odneste v ruce. 

Vhodné cviky na posílení zadku

Díky dřepům posílíte hýždě, boky, stehna a vytvarujete si zadeček snů. Nemusíte je dělat až dolů, ale stačí do polohy vsedě a nejlépe s činkami. Na zadek zabírá i most, kdy zvedáte vleže na zádech s pokrčenýma nohama zadek a zatínáte hýžďové svaly. Vhodné jsou výpady dopředu, dozadu a do stran i zanožování a unožování ve stoje i vleže. Posilujte střed těla, břicho a záda. Protáhněte se před i po cvičení a 8 hodin pokaždé nechte svaly zregenerovat.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.