8 tipů, jak úspěšně absolvovat jarní detox

Také se po zimě cítíte unavení a bez energie? Jarní únava je způsobena o poznání těžší zimní stravou a také nedostatkem pohybu, proto dopřejte vašemu tělu jarní detox.

Jistě by to chtělo zbavit se těch několika kilogramů, které jste přes zimu nabrali. Vše půjde snadněji, když své tělo nejprve zbavíte všech toxinů usazených v organismu jako odpadu po metabolických reakcích.

I při očistě organismu byste neměli ochuzovat své tělo o důležité živiny. Cesta k detoxikaci by v žádném případě neměla vést přes půst. Správný jarní detox představuje úpravu jídelníčku, tedy vynechat potraviny s přídavkem chemických látek či jinak upravené, zařadit dostatek zeleniny a ovoce, dopřát si zelené potraviny a hlavně dostatek vody nebo bylinkových čajů. Jarní detox organizmu vám také pomůže zatočit s jarní únavou.

Tipy, jak na jarní detox

1. Začněte den sklenici vlažné vody s citronem. Nastartuje metabolismus jako máloco. 

2. Dopřejte si více vody. Běžně byste měli pít asi 2 l vody kvůli hydrataci, během půstu klidně množství zvyšte, aby se balastní látky lépe odplavovaly.

3. Vyhýbejte se slazeným a syceným nápojům. Dopřát si můžete ovocný fresh, bylinkový nebo zelený čaj, ale bez přidaného cukru.

4. Mnohem lepší než džus, který neobsahuje žádnou vlákninu, je lepší ranní smoothie, do něhož můžete kromě ovoce přidat i listovou zeleninu, která vám dodá potřebné minerály.

5. Během detoxu se raději vyhněte i kravskému mléku, protože poměrně dost zahleňuje. Z mléčných výrobků volte jen zakysané produkty, tedy živý jogurt, kefír či skyr. 

6. Zkuste během jarního detoxu něco nového – raw stravu. Potrava v přirozeném stavu, bez tepelné úpravy, bude pro váš organismus požehnáním.

7. Žádný alkohol a ani kávu – pokud to s očistou myslíte vážně, měli byste vyřadit i tyto nápoje. Pokud potřebujete svůj ranní životabudič, nabízí se alternativa ve formě zeleného čaje, případně ještě lépe čaje matcha. 

8. Podpořte jarní detox bylinkami, hodí se kopřiva, šalvěj či pampeliška. Zkusit můžete i zelené “superpotraviny” spirulinu, chlorellu či mladý zelený ječmen. 

Zdroj: healthyliferedesign.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.