Oživte jednoduše vaše stěny. Trendem interiérů jsou moderní tapety.

Marně si lámete hlavu s tím, jak oživit stěny zející prázdnotou? Nebo jen máte pocit, že je nejvyšší čas na změnu? Nemusíte utrácet tisíce za drahá umělecká díla, bohatě si vystačíte s cenově dostupnými dekoracemi na zeď. 

Vrhněte se do tapetování

Co takhle nahradit klasickou výmalbu designovými tapetami? Jejich instalace je snadná a rychlá, takže ji zvládne skutečně každý. Tapety dokážou opticky proměnit celý prostor a vdechnout mu jedinečnou atmosféru. Přitom není třeba tapetovat celou místnost, stačí se zaměřit na jednu část pokoje, kterou chcete vyzdvihnout. Vybírat můžete z nepřeberného množství barev, vzorů a motivů, takže na ty pravé tapety určitě narazíte.  

Vsaďte na letošní hit aneb 3D fototapety 

Pokud vás obyčejná tapeta neosloví, vyzkoušejte velkoformátové fototapety na zeď s motivem květin, městských scenérií nebo abstraktních prvků. Propracovaný design probudí stěny vašeho bytu k životu a umožní vám relaxovat na dosah od písečné pláže nebo snídat s výhledem na Eiffelovu věž. Letošním hitem jsou pak 3D fototapety, které díky trojrozměrnému efektu opticky zvětší prostor a pohrají si s vašimi smysly.

Vystavte si rodinné fotky a momentky

Využijte prázdných stěn k vystavení zarámovaných fotek své rodiny a přátel nebo momentek z nedávné dovolené. Budete je tak mít neustále na očích, aby vám připomínaly vaše nejkrásnější zážitky, na které by byla škoda zapomenout. Ideálním místem pro nástěnnou koláž z fotek je stěna nad pracovním stolem nebo naproti vašemu oblíbenému křeslu.

Obraz sluší každé stěně

Klasickou dekorací na zeď (nejen) do obývacího pokoje jsou obrazy, a nemusí se přitom jednat o předražená umělecká díla známých malířů. Nebojte se sáhnout po levnější, ale přesto kvalitní reprodukci, kterou můžete kdykoliv vyměnit za novou, aniž byste u toho finančně vykrváceli. Důležité je, aby se vám obraz líbil a aby ladil s ostatním vybavením místnosti.  

Zarámujte si svůj oblíbený plakát

Plakáty nepatří jen do kina, ale poslouží také jako designové dekorace do bytu na zeď. Zvlášť pokud rádi neustále inovujete interiér svého bytu, plakáty jsou pro vás to pravé. Vybírat totiž můžete z nepřeberného množství motivů od filmových postav přes motivační citáty až po černobílé retro plakáty. Vyrábí se v různých velikostech a snadno je nalepíte na zeď, dveře, skříně i další povrchy, které chcete oživit. A v případě, že se vám na daném místě přestanou líbit, jednoduše je odlepte a nahraďte novým plakátem.

Retro cedule jak ze 60. let

Náladu vám zaručeně zvednou plechové nebo dřevěné cedule s vaším oblíbeným citátem nebo vtipnou hláškou. A pokud vám nestačí jedna, vytvořte si pomocí celé sady tematických cedulí stěnu jak z retro kavárny nebo amerického baru. 

Tabule na všechny vaše poznámky

Pokud stále hledáte inspiraci na dekorace na zeď, mohla by vás zaujmout křídová tabule. Její obsah můžete měnit každý den podle toho, jak se vám to zrovna hodí. A pokud ji zrovna nevyužijete vy, vaše ratolest z ní bude nadšená. Obdobně i na magnetickou tabuli můžete připevnit své oblíbené momentky, vzkazy nebo nákupní seznam a mít tak vše důležité neustále na očích. 

Samolepky nepatří jen do dětského pokoje

Samolepicí dekorace jsou ideální volbou, pokud chcete snadno a rychle zkrášlit zdi dětského pokoje. Stejně jako dětské tapety totiž během pár chvil promění celou místnost k nepoznání. Nalepit je přitom zvládne i váš malý neposeda, kterého tím alespoň na chvíli zabavíte. 

Nebojte se ale samolepky použít i v jiných místnostech svého bytu. Na prázdnou zeď za pohovkou nalepte mapu světa a v ložnici najděte vhodné místo pro svůj oblíbený citát, který vám zpříjemní vstávání.  

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.