Mezi pánskými doplňky nesmí chybět kvalitní hodinky, co frčí

Pánské hodinky neslouží pouze k rozeznávání času, ale především by měly muže charakterizovat a odrážet jeho osobnost. Podle toho je také vhodné hodinky pro muže vybírat.

Pánské hodinky jsou většinou hodně masivní a také těžké – mohou být ale elegantní, sportovní nebo moderní s mnoha funkcemi.

Hodinky na míru

Pokud hledáte ty správné hodinky, dejte si na čas. Nabídka je široká a v úvahu můžete brát hned několik důležitých aspektů. Víte třeba, jaký byste chtěli typ strojku?

Můžete si vybrat z:

 • digitálních hodinek,
 • hodinek s mechanickým strojkem,
 • strojově vyráběných hodinek.

Bateriovým hodinkám se jinak říká také quartzové, jako první s nimi přišla japonská firma Seiko a dodnes jsou velmi oblíbené. Baterie v nich může vydržet klidně i deset let, záleží však na typu strojku a provedení hodinek. Jsou cenově dostupné, mnohem více než například mechanické – ty však mají své neobyčejné kouzlo. Hodinky mohou mít také nejrůznější doplňkové funkce. Tady už záleží na tom, co od svých hodinek chcete a na jakou příležitost je budete využívat.

Někdo nosí hodinky pouze jako módní doplněk, už jen málokdo se na ně kouká, když chce vědět, kolik je hodin.

Zdroj foto: Jacob Lund / Shutterstock.com

Moderní chytré hodinky ale mohou mít mnoho dalších funkcí:

 • změří vám tep,
 • spočítají, kolik ujdete za den kroků,
 • mohou mít stopky,
 • hloubkoměr,
 • kalendář,
 • bluetooth.

Chytré hodinky se dají navíc propojit i s mobilním telefonem, můžete tak přes ně přijímat hovory nebo si číst zprávy. Tyto hodinky však jsou spíše praktické než zdobné.

S hodinkami do vody a další důležité detaily

Každé hodinky by měly být vodotěsné – ovšem každé vydrží něco jiného. Některé jsou vhodné pouze k občasnému kontaktu s vodou, to znamená, že je neohrozí déšť nebo voda, která se na ně může dostat při mytí rukou. Jiné už jsou vhodné i k plavání, lepší hodinky i k potápění. Sledujte vždy údaje na hodinkách a vodotěsnost si pohlídejte. Na odolnost hodinek má vliv také materiál, ze něhož je vyrobeno sklíčko. Jeden z nejkvalitnějších materiálů je rozhodně syntetické safírové sklo. Nemusíte se pak obávat nárazů a poškrábání – takové vám mohou vydržet skutečně i desítky let.

Řemínek hodinek

Aby se vám hodinky dobře nosily a splynuly dokonale s vaší rukou, je také velmi podstatné, jaký budou mít řemínek. Řemínky se sice dají obměňovat, ale ne vždy se všechny hodí ke stylu ciferníku.

Na výběr máte řemínky:

 • kožené,
 • ocelové,
 • koženkové,
 • plastové,
 • silikonové.

Vzájemně se pak dají také materiály kombinovat.

Pokud jste alergik, je možné že ne všechny materiály řemínků budou pro vás, podle toho je potřeba zvolit takový, co vám nebude dělat problémy a nebudou vám po něm naskakovat nepříjemné vyrážky. Přece jen hodinky zůstávají na ruce po celý den. Mužům, kteří vyrážejí často do společnosti, se určitě více zalíbí kožený či ocelový řemínek, pro sportovně založené pány je ideální plastový nebo silikonový řemínek.

Nezapomeňte, kdo jste!

Hodinky by se totiž měly perfektně hodit k tomu, kdo je nosí. Pokud rádi sportujete a jste prostě sportovec tělem i duší, těžko se budete dobře cítit s elegantními hodinkami a naopak. Pro sportovce se budou hodit jiné hodinky než pro domácí kutily, kteří si nepotrpí si na nic extravagantního, ale oceňují spíše praktičnost.

Manažeři, podnikatelé a jednatelé velkých společností to mají složitější. Vysoce postaveným pánům sluší luxusní hodinky, co je mohou reprezentovat.

 A jaké hodinky se hodí k vám?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.