Chyby při výběru obkladů a dlažby do koupelny

Časté chyby při výběru obkladů a dlažby do koupelny

Čeká vás rekonstrukce koupelny, nebo ji zařizujete do nového bydlení? Pak stojíte před náročným rozhodováním, pro jaký typ a vzhled obkladů a dlažeb se rozhodnout. Koupelnu nebudete pravděpodobně předělávat po dalších mnoho let. Proto je důležité zvolit nadčasové materiály, které se jen tak neokoukají, dlouho vydrží a budou se snadno udržovat. Technický poradce Robert Adam ze StoneGallery.cz vás seznámí s nejčastějšími chybami, které souvisejí s výběrem obkladů a dlažeb a kterým bychom se měli vyvarovat.

Vzhled není jediným kritériem výběru

Pokud vybíráte nové obklady a dlaždice do koupelny jen podle vzhledu, zpozorněte. Vizuální stránka je samozřejmě podstatná, není však jediným kritériem výběru. Zajímejte se o technické parametry materiálů, ať už půjde o tloušťku, protiskluzovou úpravu, přesnost hrany nebo otěruvzdornost.

Obklady a dlažby pořizujte ve specializovaných obchodech, kde vám přednosti i nevýhody jednotlivých materiálů objasní a poradí s výběrem. Nebojte se materiály nakupovat přes internet. Například internetový obchod StoneGallery.cz nabízí nespočet kamenných obkladů a dlažeb v různých cenových hladinách a v rámci odborného poradenství a konzultací zákazníkům poradí. V případě zájmu navíc zajistí i kompletní realizaci, a tak bude cesta za novou koupelnou co nejsnazší.

Zdroj foto: StoneGallery.cz

Nevhodně zvolený formát

Finální podobu koupelny ovlivní i zvolený formát obkladů. Podle designérky Gabriely Novákové si lidé často myslí, že malá koupelna má mít jen malé obklady a dlažby – bojí se velkých formátů. Právě velkoformátové obklady však prostor opticky rozšíří a usnadní údržbu. „Také často slyším od klientů, že chtějí velké a bílé spáry. To je snad ta nejhorší možná varianta. Nechte si prosím poradit,“ dodává.

Příliš tmavé obklady v malých koupelnách

Koupelna by měla působit komorním dojmem, neměli byste se však v ní cítit stísněte. Zařizujete-li velmi malou koupelnu, s černými a velmi tmavými odstíny obkladů a dlažeb pracujte opatrně. Zajímavého efektu dosáhnete kombinací materiálu s výrazným kontrastem. Chcete-li docílit optického rozšíření prostoru, sáhněte po světlých velkoformátových obkladech do koupelny, které se vám navíc budou dobře udržovat.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.