Přírodní kosmetika vs. Bio kosmetika – Jaký je rozdíl?

Přírodní kosmetika kraluje žebříčku oblíbenosti kosmetických produktů. Přírodní složení obsahuje účinné složky, které příznivě ovlivňují kůži. Proč používat přírodní kosmetiku?

V dnešní době panuje velká oblíbenost v bio produktech v péči o zdraví i krásu. Vsaďte na sílu přírody a pečujte o svou pleť i vlasy přírodními produkty, které si zamilujete na první dotek.

Co je přírodní kosmetika?

Přírodní kosmetiku často v obchodech rozpoznáme také pod názvem biokosmetika. Nenechte se ale ošálit krásnou a na první pohled přírodní etiketou, která však neodpovídá celému složení produktu. Ta správná přírodní kosmetika nese mimo své přesné přírodní složení také certifikát o pravosti biokvality. Certifikátů je mnoho, mezi ně může také patřit certifikát o netestování na zvířatech nebo prohlášení o čistě veganském složení.

Přírodní kosmetika vs. bio kosmetika

Přestože se mohou produkty z oddělení přírodní kosmetiky a biokosmetiky na první pohled tvářit jako stejné, pravda je někde jinde. Přírodní kosmetika obsahuje převážně přírodní extrakt z minerálů a rostlin, které mohou v menším množství doplňovat také syntetické látky, které pochází z ekologického zemědělství.

Oproti tomu biokosmetika má o něco přísnější kritéria na získání svých certifikátů. Tato čistě organická kosmetika je připravována s přísně kontrolovaných složek, které pochází s daných lokalit a nesmí v nich být stopa konzervantů, syntetických barviv nebo parfemace. Jedná se tedy o striktně čistý bio produkt.

přírodní kosmetika
Zdroj foto: JoyStudio / Shutterstock.com

Co nesmí obsahovat přírodní kosmetika

Produkty mohou mít různé certifikáty, chybu ale neuděláte, pokud se zaměříte na nejvíce používané certifikáty pro celou planetu. Pro čistý produkt ve vašem toaletním stolku je nutné, aby kosmetika neobsahovala ropné částice, konzervanty nebo umělé parfemace. Proto se můžete spolehnout na nejznámější logo certifikace v názvem BDIH. S tímto označením se produkt většinou neřadí do čistých, organických bioproduktů, avšak můžete si být jisti, že v kosmetice nenajdete žádné umělé nebo zdraví škodlivé složky.

Medzi obľúbenú českú prírodnú kozmetiku patria napríklad značky

Dalšími certifikáty, u kterých můžete mít jistotu v přírodní kosmetiku, jsou:

  • EcoCert,
  • NaTrue,
  • CPK.

Všechny přírodní kosmetické prostředky, které mají označení jedním z těchto certifikátů, jsou složené z kvalitních přírodních složek. Skvělou bonusovou hodnotou je také to, že prostředky nejsou testované na zvířatech.

Péče o pleť v létě: Dopřejte své pleti ozdravující detox

Pozor na alergie z kosmetiky

Velkým strašákem je přírodní kosmetika zejména pro alergiky. Lidé s různými alergiemi se totiž obávají, že síla přírodního extraktu může vyvolat alergické reakce a nechtějí zkoušet různé druhy přírodní kosmetiky a zbytečně utrácet. Opak je ale pravdou.

Oproti chemicky připravovaným kosmetickým přípravkům jsou ty z přírodních surovin o hodně šetrnější k pleti, a to dokonce i k náročné pokožce. Samozřejmě je nutné před prvním použitím vyzkoušet produkt na kousku své kůže, takovou zkoušku možné alergické reakce by měl ale udělat každý člověk u přírodní i uměle zpracované kosmetiky.

Pamatujte, že nejlepší přírodní kosmetika je taková, která vyhovuje vaší pleti a nezpůsobuje žádné zarudnutí ani podráždění. Proto si každou kosmetiku předem vyzkoušejte na vaší pokožce.

nejlepší přírodní kosmetika
Zdroj foto: 9dream studio / Shutterstock.com

Přírodní oleje

Mezi první druh přírodní kosmetiky patří u žen většinou některý z olejíčků nebo krémů na bázi oleje. Přírodní oleje mají skvělou strukturu, která se dobře vmasíruje do pokožky. Ta je poté velmi vláčná, hebká a vyživená.

Tím nejčastějším základem takových olejů je mandlový nebo ricinový olej, tyto dva oleje mají skvělý pozitivní účinek na výživu pleti. Často jsou přírodní krémy či oleje obohacené ještě o výtažek z aloe vera. Tato rostlina je známá právě díky svým skvělým účinkům na kůži. Dokáže dokonce skvěle zahojit i některé popáleniny nebo rány, které se lépe zacelují.

TIP: Proč je každodenní péče o pleť tak důležitá?

Ať už se rozhodnete pro přírodní dekorativní kosmetiku nebo pro přírodní kosmetiku na vlasy, nebo jakýkoliv produkt z přírodní kosmetiky, rozhodně chybu neuděláte. Jejich složení vás překvapí krásnou vůní, svěžestí i pozitivními účinky.

Zdroj: everydayhealth.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.