Každodenní péče o pleť aneb jak být stále krásná

Kdo z nás by nechtěl mít zdravou, čistou a dokonalou pleť. Ale přiznejme si. Opravdu o ni pečujeme tak, jak si zaslouží? Každodenní péče o pleť by měla být povinností každé ženy.

Dokonce i několikrát denně. Stejně tak jako vlasy, je potřeba starat se o svůj obličej pečlivě a dopřát mu to nejlepší, co trh a naše možnosti nabízí. Není pravdou, že čistit pleť by měly především ženy po použití make-upu.

Právě naopak. Během celého dne se na obličej uchytí spousta nečistot. Ke zdravé a dokonalé pleti rozhodně patří i kvalitní ochrana a péče v podobě kvalitního spánku a odpočinku. Proto je potřeba se o pleť starat po celý den a k odličování a očišťování by mělo docházet alespoň dvakrát denně, a to ráno a večer.

Čištění pleti

Při čištění pleti bychom měli klást důraz na pravidelnost. Jak již bylo řečeno výše, obličej bychom měli čistit minimálně dvakrát denně.

  1. Večer, jelikož po celý den se na pleti usazují nečistoty.
  2. A ráno, protože přes noc naše pokožka regeneruje a na obličeji se tvoří kožní maz.

Můžeme obličej omývat jen čistou vodou, ta naší pleti jen prospěje a perfektně zbaví nedokonalostí. Zvláště pak větší důraz kladou na čištění pleti ženy, které každodenně používají make-up. Nejlepší volbou je použít dvoufázové čištění pleti, které hloubkově pročistí pleť a ucpané póry.

Tonizace pleti

Tonizace je velmi důležitým krokem k dokonalé pleti, na který ovšem řada z nás zapomíná. Jedná se o čištění pleťovou vodou, kdy dochází k odstranění zbytků nečistot, zvláště pak právě zbytky make-upu. Navíc můžeme poté pozorovat osvěžující účinky. Díky šetrným čistícím prostředkům se obnovuje přirozené pH pokožky.

Péče a ochrana

Co by to bylo za každodenní rituál bez řádného ukončení. Po důkladném vyčištění pleti je potřeba i ochrana a zbytková péče. Proto se doporučuje pleť chránit různými pleťovými přípravky, ať už se jedná o pleťové masky, séra, krémy, či jinou pleťovou kosmetiku k ochraně. Séra se používají především tehdy, pokud naše pokožka trpí nějakou kožní vadou nebo jinou specifickou nedokonalostí.

Po nanesení na pleť toto sérum proniká hluboko do pokožky a my můžeme pozorovat v nejbližších okamžicích jisté změny. Zatímco krémy jsou určené spíše na hydrataci a zjemnění obličeje. Tyto výrobky bychom měly používat především v závislosti na typu pleti. Na trhu existují přípravky, které jsou určené právě pro daný typ. Při nanášení ochranných výrobků, ale i jiných produktů bychom měly být opatrné hlavně v okolí očí.

Zdroj foto: JLco Julia Amaral / Shutterstock.com

Typy pleti

Každý typ pleti vyžaduje specifickou péči. Před ošetřováním si proto zjistěte, o jakou pokožku se ve vašem případě jedná. Rozlišujeme několik typů:

  1. normální pleť,
  2. suchá pleť,
  3. mastná pleť,
  4. zralá pleť.

Péče o normální pleť

O normální typ pleti pečujeme tak, že dbáme na dokonalou čistotu každý den. Jak již bylo uvedeno, jedná se o pravidelné každodenní čištění a péči.

Péče o suchou pleť

Pokud naše pokožka je spíše suchá, musíme jí dodat více hydratace a celkové pružnosti. Proto je třeba užívat přípravky bez přidaného alkoholu a používat jen ty, které obsahují větší množství hydratačních látek.

Péče o mastnou pleť

Naopak u lidí s mastnou pletí se doporučuje takové přípravky zcela vynechat. Je dobré používat výrobky, které mají spíše gelovou strukturu. Takovou pleť je také potřeba čistit důkladněji a častěji.

Péče o zralou pleť

Zralá pleť se vyskytuje u starších lidí, kterým se na obličeji mohou tvořit i vrásky. Taková pokožka bývá už méně hydratovaná a méně pružná.

Na trhu dnes existuje nepřeberné množství různých přípravků na pleť. Ať už se jedná o krémy, masti, séra, domácí masky, peelingy a jiné čisticí a ochranné přípravky. Vybírat bychom však měly takové výrobky, o nichž víme, že nám nemůžou uškodit. Pokud někdo trpí na velmi poškozenou pleť a zkusil téměř vše pro dokonalost, pak jistě stojí za tu námahu poradit se o svém problému s dermatologem či jiným odborníkem.

V péči o pleť je třeba vždy rozlišovat roční období, jinak o svou pleť pečujeme v zimních měsících, kdy jsou doporučeny hutnější krémy a častější krémování proti suché pokožce. Péče o pleť v létě je rovněž odlišná, v první řadě je třeba brát ohled na ochranu před sluncem a poté na správné čištění.

Zdroj: sallybskinyummies.com, mayoclinic.org, healthline.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.