Zdravá rybí pomazánka – Oblíbená snídaně i večeře

Rybí pomazánka je evergreenem mezi pomazánkami. Můžete ji připravit podle receptu, ale také podle toho, co dům dal. Rybí pomazánka je skvělou svačinkou, snídaní, ale také večeří.

Rybičková pomazánka patří díky svým výživovým hodnotám mezi nejlepší pomazánky vůbec. Tuto pomazánku můžete připravit z jakékoliv tepelně zpracované ryby. Kromě toho rybičková pomazánka pro děti je ideálním způsobem, jak do těch malých prcků dostat kousek ryby. Vyzkoušejte recept tradiční rybí pomazánky, která se dá jakkoliv obměnit.

Vynikající rybí pomazánka – jednoduchý recept

Jednoduchá rybí pomazánka vám jistě přijde vhod, když nestíháte a potřebujete připravit něco k snědku jak pro sebe, tak pro svou rodinu. 

Suroviny

  • 2 konzervy sardinky v tomatové omáčce

  • ½ kelímku pomazánkového másla
  • 30 g másla
  • 1 cibule
  • 2 polévkové lžíce kečupu

Postup

  1. Cibuli oloupejte a nakrájejte na opravdu jemné kousíčky.

  2. Sardinky vložte do mísy (kdo chce, může je nejdříve zbavit páteře) a vidličkou je rozmačkejte.

  3. K sardinkám přidejte ostatní suroviny a vyšlehejte.

  4. Pro dochucení použijte sůl a pepř.

Tipy

  • Pro výraznou chuť ryb vynechejte pomazánkové máslo a nahraďte ho obyčejným. V opačném případě přidejte krémový sýr nebo žervé.

Co dát na jednohubky s rybí pomazánkou?

Na vrch jednohubek se hodí jakákoli zelenina, kterou máte rádi. Skvělou chuť vytvoří cherry rajče či plátek okurky. Jednohubky velmi pěkně dozdobí také pórek či jarní cibulka. Ze zeleniny můžete nastrouhat také zeleninové hranolky, které jednohubky pěkně dozdobí.

Druhy rybí pomazánky

Receptů na rybí pomazánky je nespočet. Mezi ty oblíbené patří například rybí pomazánka s vajíčkem, kdy uvaříte vejce natvrdo, přidáte vámi zvolené rybky, majonézu, máslo a dochutíte podle své chuti. Rybí pomazánka s majonézou bude o něco chuťově výraznější, když do ní přidáte kyselé okurky, rybacia pomazánka s tvarohem patří mezi ty zdravější pomazánky, rybí pomazánka z makrely je plná omega-3 mastných kyselin a rybí pomazánka z olejovek je skvělá, pokud potřebujete doplnit jód.

Tradiční rybí pomazánka ze školky, kde jsme ji měli možnost poprvé ochutnat, je výborným zdrojem živin a možností, jak splnit týdenní podíl rybí složky v našem jídelníčku.

Zdroj: foodnetwork.com, foodandwine.com


Další recepty na pomazánky

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.