Letní nehty – 3 tipy na letní manikúru na doma

Letní nehty jsou elegantním letním doplňkem, který barevně doladí každý outfit. Na letní manikúru se těší asi všechny ženy. Každá žena si zaslouží mít upravené ruce a nehty.

Blýskněte se letos v létě manikúrou jako ze salónu, ať už vyrážíte na dovolenou k moři nebo budete léto trávit u českého rybníka.

Jak na letní nehty

Příprava nehtů na lakování

Ještě než se vůbec pustíte do samotného lakování nehtů, je na místě upravit si je a odstranit z nich starý lak. Nikdy nehty nepřelakovávejte, vždy se zbavte původního laku, to je hodně důležitá zásada. Pokud chcete mít nehty krásné jako ze salonu, připravte se na to, že i přípravě nehtů budete muset věnovat nějaký čas.

  1. Ze všeho nejdříve odstraňte starý lak odlakovačem na nehty.
  2. Ruce si následně na 10 minut ponořte do vodní lázně, aby se vám změkčila kůžička.
  3. Poté ji zatlačte směrem k nehtovému lůžku.
  4. Kůžičku nikdy nestříhejte, pouze ji zatlačujte a používejte k tomu jen speciální tyčinku, která je k tomuto účelu přizpůsobená, jinak byste si mohly dost ošklivě ublížit.
  5. Ruce si pak umyjte mýdlem a řádně usušte.

Tvarování a výživa

Úprava délky nehtů může probíhat dvojím způsobem. Pokud máte své nehty příliš dlouhé, využijte ke zkrácení kleštičky na nehty nebo manikúrní nůžky, v případě, že je zase tak dlouhé nemáte, bude stačit jejich zkrácení za pomocí pilníku. Nehty vždy pilujte od jejich krajů ke středu a rychlými tahy vytvarujte i požadovaný tvar. V kurzu jsou nehty do obloučku či do špičky, ale ani hranatý tvar nehtů není ze hry. Pokud máte problémy s lámavostí nehtů, na pilník tolik netlačte a použijte jej hrubý. Zkracujte lámavé nehty postupně, aby vám nepopraskaly.

Po úpravě přichází na řadu výživa nehtů:

  1. Přetřete čisté a upravené nehty výživovým průhledným lakem a nechte jej zaschnout.
  2. Poté si ruce namažte hydratačním krémem a nechte ho několik minut působit.
  3. Pak už můžete přejít na samotné barevné lakování.
Tip: Pokud chcete, aby vám manikúra vydržela co nejdéle, sáhněte po gelovém laku na nehty, co mnohem lépe odolává nárazům a oděrkám. Barevný lak nakonec ještě vždy přetřete taky průhledným lakem, který barvu zafixuje, a nehty budou zase o něco odolnější.

Letní nehty – inspirace

Pokud milujete hezky upravené nehty, avšak nemáte čas nebo finance na pravidelné navštěvování manikúry, popřemýšlejte nad sadou na gelové nehty. Máte-li alespoň trochu dovednosti, po pár zkušebních nátěrech se to určitě naučíte. Můžete tak mít nehtové studio rovnou u vás doma. K domácí přípravě však budete potřebovat také UV lampu, gel lak na nehty a další laky na nehty. Inspirace na gelové nehty můžete sbírat na internetu, později vám už nápady budou přicházet samy.

Pastelové letní nehty

Vypadají sladce a jsou přímo k nakousnutí. Nehty v pastelových barvách dokonale evokují letní náladu. Laků na nehty si vždy pořiďte několik, samozřejmě v různých odstínech. Ty mezi sebou libovolně kombinujte, na jedné ruce můžete mít zkombinované i tři různé barvy, je to teď v módě a určitě zazáříte. Navíc pastelové nehty se skvěle dají kombinovat i s letním oblečením. Pastelové barvy zkrátka letos frčí!

Výrazné letní gelové nehty stejně jako neonové letní nehty letos nejsou v popředí, naopak volte jemné barvy zdůrazňující eleganci a ženskost.

Francouzská manikúra naruby

Hitem letošní letní sezóny je rozhodně i obrácená francouzská manikúra. Tu klasickou známe všichni, tahle její obrácená varianta je na stejném principu, jen nebude bílá barva navrchu na nehtu ale dole u nehtového lůžka. Ovšem nemusíte spoléhat jen na tradiční kombinaci bílého laku a průhledného podkladu. S barvičkami si trošku pohrajte a nebojte se i experimentovat. K vytvoření obrácené francouzské manikúry potřebujete jen trošku zručnosti a především trpělivosti. Místo barvy vespod můžete využít i blyštivé kamínky, které jednoduše nalepíte.

Bílá versus černá? Proužky versus puntíky?

Černá ani bílá barva z módy nevyjdou nikdy. Aby v létě tyto barvy nevypadaly tolik fádně a nudně, oživte tuto klasiku něčím originálním. Můžete zkusit nehty nalakovat jednou barvou a tou druhou je doplnit o puntíky, ti šikovnější se mohou pustit i do proužků. I v tomto případě se nebojte pohrát si a každý nehet může mít jiný podklad, co takhle prostřídat bílý základ s černými puntíky s černým základem a bílými puntíky?

TIP: Rozhodujete se, jakou nehtovou manikúru si necháte udělat na léto? Jistotou jsou gelové nehty, které jsou velmi oblíbené, dlouho vydrží a motivů je nekonečně mnoho.

Pokud toužíte mít krásné nehty jako z kosmetického salonu, ale doma si na ně netroufáte a zároveň hledáte levné a rychlé řešení, vyzkoušejte nalepovací nehty. Koupit je můžete ve všech barvách, vzorech a motivech, jejich použití je velmi jednoduché a rozdíl mezi profesionálně upravenými nehty a nalepovacími si nikdo ani nevšimne.

S našimi typy určitě oslníte.

Zdroj: stylist.co.uk, glamour.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.