Sáčky do vysavače. Podle čeho je vybírat a jak zjistit, které potřebujete?

Potřebujete si nakoupit náhradní sáčky pro vašeho pomocníka v domácnosti? Jak se vyznat v tom, které sáčky do vysavače vlastně zvolit? Je jich totiž nespočet druhů.

Pojďte se s námi podívat, co budete potřebovat krok po kroku udělat, abyste si zvolili nejlepší sáčky do vysavače.

Jaký sáček do svého vysavače vlastně potřebuji?

První otázka, na kterou budete potřebovat znát odpověď, než se vůbec vydáte hledat vhodné sáčky do vysavače: Jaký je výrobce vašeho stroje a jaký je typ vašeho vysavače? Tyto základní informace potřebujete znát naprosto vždy. A kde naleznete odpověď? Na krabici vašeho vysavače, v přiloženém manuálu nebo na samotném vysavači se dozvíte, jaké sáčky budete potřebovat. Jiné sáčky jsou potřeba například do vysavače Eta, než do vysavače Electrolux a podobě.

Poté, co zjistíte, jakou mašinu doma máte, se můžete v obchodě zeptat na jejich nabídku pro váš konkrétní stroj. Nebo si rovnou vyhledejte e-shop, který vám nabídne přesně to, co potřebujete. Na trhu je mnoho specializovaných obchodů, co vám nabídnou sáčky v různých provedeních a kvalitách.

Zdroj foto: nipastock / Shutterstock.com

Jaký zvolit materiál?

Už jste zjistili, jaké sáčky do vysavače budete potřebovat a nyní zjišťujete, jaký vybrat materiál. Zde je dobré si uvědomit, že:

  • Papírové sáčky jsou levnější, avšak při navlhnutí nebo nasátí skla či ostrých předmětů se rychle protrhnou. Velmi rychle se jim ucpávají póry a jejich životnost není dlouhá.
  • Sáčky z netkaného textilu jsou o trochu dražší, ale jejich životnost je podstatně delší. Jedná se o spolehlivější materiál, kterému se tak rychle neucpávají póry.

Budete chtít jednorázové, nebo nikoliv?

Samozřejmě všichni výrobci mají dvě možnosti – buď si koupíte sáček permanentní, nebo jednorázový. Jaké jsou jejich základní vlastnosti?

Permanentní sáčky

Přemýšlíte, zda si koupit permanentní sáčky? Tyto jsou nejčastěji vyrobeny z odolného textilu, a je proto možné je používat dlouhodobě. Po jejich naplnění nečistotami z vysavače se sáček musí opatrně vysypat a co nejdůkladněji vyčistit. Některé permanentní sáčky do vysavače je možné i vyprat, ale prací proces většinou vede k plstnatění materiálu a k následnému zhoršení kvality vysávání. V tomto druhu sáčků bohužel velmi často zůstávají roztoči, plísně a bakterie. Pokud patříte mezi alergiky, není to nejlepší volba.

Jednorázové sáčky do vysavače

Po naplnění se jednorázové sáčky musí opatrně vyjmout z vysavače, a poté se vyhodí do popelnice i s jejich obsahem. Jediné, co je potřeba si skutečně hlídat, je jejich dostatečná zásoba v domácnosti. Nejlepší je pořídit hned dvě balení – když vám jedno z nich dojde a právě načínáte druhé, dokoupíte si opět další balíček. Tak se vám nikdy nestane, že vaše sáčky do vysavače dojdou.

Co když nemohu sehnat sáčky pro můj stroj?

Možná jste dostali vysavač jako dárek. Nebo jste si jej objednali z internetu a vámi zvolená značka není v naší distribuci běžná. Nic však není ztraceno. Pro atypické vysavače jsou připraveny na trhu takzvané univerzální sáčky do vysavače. Při vložení je s nimi potřeba zacházet opatrně a důkladně je vložit na své místo, poté už ale máte vyhráno!

Přemýšlíte, jaké zvolit náhradní sáčky do vysavače? V současné době naleznete levné sáčky do vysavače na každém rohu i v běžných internetových obchodech. Stačí, když budete znát výrobce a typ svého stroje.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.