Správná péče aneb cesta k dokonalé pleti v jednoduchých krocích

Ať už máte jakýkoliv typ pleti, musíte se o ni starat. Jen důkladná a pravidelná péče vám zajistí krásu bez známek pupínků a opotřebování. Chcete vypadat skvěle, i když si zrovna nenanesete make-up?

Pak dbejte na to, aby vaše pleť byla vždy dokonale odlíčená a dostalo se jí přiměřené péče každý den. Vždy kupujte jen takové přípravky, které jsou určené pro váš typ pleti. Máte mastnou, normální, smíšenou nebo suchou pokožku? Podle toho si vybírejte vhodnou kosmetiku. A jaké jsou další kroky?

Ranní rituál

Čím je pleť starší, tím jsou na ní viditelnější sebemenší chybičky. Pokud se tomuto chcete vyhnout a chcete si udržet stále mladistvý vzhled, budete muset něco obětovat. Každé ráno nezapomeňte na pravidelný čistící rituál. Během noci se do pleti dostává mastnota z nočního krému, a právě zbytky krému a přebytečnou mastnotu je zapotřebí dostat rychle pryč. Pravidelným čištěním pleti bojujete i proti černým tečkám, které vznikají jako důsledek ucpaných pórů.

  • Každé ráno ihned po probuzení tak zamiřte do koupelny, kde si vemte na pomoc micelární vodu nebo čistící tonikum.
  • Můžete pleť očistit i obyčejnou vodou ale pozor, ta pleť hodně vysušuje, takže je nutné ji poté promazat krémem.

Nezapomeňte na hydrataci pleti

Po vyčištění pleti je zapotřebí dodat jí zase hydrataci a živiny. Vyčištěná pleť lépe živiny vstřebává, takže ihned poté, co dokončíte čištění, si vezměte do rukou krém a naneste ho na obličej. Vždy by to měl být vyživující či hydratační krém vhodný pro váš typ pleti. Na krém nezapomínejte nikdy – nejenže tím pokožku zklidníte, ale připravíte ji i na následné líčení.

Než se ale začnete líčit, nechte krému nějaký čas, aby se stihnul pořádně vstřebat. Postačí několik minut, během kterých si můžete dát kávu a nachystat si věci, co budete během dne potřebovat. Minimálně vyčkejte vždy alespoň pět minut, než začnete nanášet make-up.

Nikdy se nezapomeňte odlíčit

Pokud chcete docílit krásné a hladké pleti, nikdy se nesmíte zapomenout odlíčit. I když přijdete domů hodně pozdě, jste společensky unavená nebo se vám vážně nechce, nepodceňujte pravidlo odličování. Opravdu se vám to vyplatí. Odlíčit byste se měla vždy ihned po příchodu domů, i když ještě spát nejdete. Make-up totiž velmi pleť zatěžuje a na obličeji bychom ho měly nechávat vždy jen po dobu nezbytně nutnou.

Pokud to jde, vyvarujte se používání make-upu úplně, a to zejména v létě. Pokud budete dodržovat pravidla v péči o pleť, už jej ani potřebovat nebudete. Mnohem lepší je používání hydratačních tónovacích krémů, ty ale nezakryjí všechny nedokonalosti, proto se musíte snažit, abyste žádné neměla.

Večerní výživa

Po náročném dni si i pleť zaslouží vhodnou péči a potřebuje výživu. Během noci bude pleť čerpat z nočního krému potřebnou výživu, a tím se zase bude regenerovat, takže ani večer nezapomeňte na krémování. Vybírejte hydratační krémy určené na noc, a pokud to jde, používejte stále stejný krém, na který si zvyknete. Jestliže toužíte po rozjasněném pohledu a mladistvě vzhlížející pokožce, používejte také krémy na oční okolí. To je velmi citlivé a běžné krémy mohou pokožku kolem očí jen rozdráždit.

Péče s kolagenem

Pokud se chcete vyhnout vráskám a rády byste zpomalily stárnutí pleti, určitě se spolehněte na krémy obsahující kolagen. Pravidelným používáním a mazáním opravdu můžete zredukovat viditelnost vrásek, a to není jen trik z reklamy, vážně to funguje. Pokud to jde, vždy se vyhněte krémům s parfemací a přidanými chemickými látkami a raději volte přírodní a rostlinné produkty. Vyhnete se tak možným alergickým reakcím a kožním vyrážkám. Někomu trvá, než najde vhodný krém a to může pleti více ublížit než prospět. S přírodními produkty ale moc nezkazíte.

Dodržujte všechna tato pravidla a těšte se z dokonalé a vyhlazené pleti.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.