Tipy na výlety: Kam jít s dětmi za moderními aktivitami?

Sychravé počasí podzimních dní nám častokrát neumožňuje trávit veškerý volný čas s dětmi venku na čerstvém vzduchu tak, jak tomu bylo přes letní měsíce. Je třeba jim vymyslet také zajímavé výlety – třeba za moderními aktivitami, z nichž jsou děti nadšené. Jaké existují možnosti?

Trampolínové centrum

Přejí si vaše děti mít doma trampolínu? Pokud nebydlíte v rodinném domě se zahradou, je celkem problematické jim ji dopřát. Naštěstí ale existují trampolínová centra a jump areny, kde si skákání děti užijí více než dost. Vezměte je některý den na výlet do místa, kde je trampolína vedle trampolíny. Určitě jim tím uděláte radost. Najdete je nejen v Praze, ale také v Liberci, Pardubicích, Brně, Ostravě, Uherském Hradišti, Olomouci.

Laser game

Pokud mát doma syny, kterým učaroval Star Wars, možná se jim zalíbí také laser game. Jedná se o adrenalinovou zábavu na bázi simulace boje. V řadě měst vyrostla centra s touto zábavnou atrakcí, kde je možné si zahrát. Dají se zde krásně oslavit narozeniny nebo jen tak strávit prima rodinný den. Laser game je určená pro větší děti (minimální doporučená výška je 130 cm), které jsou fyzicky zdatné. Tato atrakce obvykle bývá v každém krajském městě.

Zdroj foto: BearFotos / Shutterstock.com

Procházka v oblacích

Vyrostly jako houby po dešti a můžete je najít v Jeseníkách i v Beskydech. Řeč je o stezkách v oblacích, což je moderní atrakce pro celou rodinu, které nestačí jen obyčejná procházka přírodou. Díky stezce si mohu všichni členové užívat krásný výhled do okolí. Stezka korunami stromů je vybudována na Lipně na kopci Kramolín, byla dokonce první svého druhu v tuzemsku. V Jánských Lázních v Krkonoších stojí další Stezka korunami stromů. Jedná se o 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž s délkou trasy téměř jeden a půl kilometru. Otevřená je po celý rok. Také v Beskydech na Pustevnách se nachází stezka v oblacích Valaška. A svého zástupce mají i Jeseníky v Dolní Moravě. Je tedy z čeho vybírat. A rozhodně se oplatí navštívit je všechny.

Mamutí horská dráha

Máte rádi adrenalinové zážitky? Pak Mamutí horská dráha v Dolní Moravě bude to pravé pro vás. Je to nejdelší dráha v tuzemsku a druhá nejdelší v Evropě. Celkem měří 4 244 metru, převýšení je 364 metrů, místy je sklon až 30 % a na dráze člověk v bobech vyvine rychlost až 50 km/h. Horská dráha disponuje 25 zatáčkami, 4 zhoupnutími, nekonečnými terénními vlnami i osmičkovou smyčkou. S sebou do bobu můžete vzít i děti minimálně ve věku 3 let. Od 8 let a výšky 135 cm mohou děti jet už samostatně.

Lanové centrum

Zajímavou volnočasovou zábavou je také lanové centrum, kde jsou nízké a vysoké lanové překážky. Najdete tu také lezeckou stěnu, lanovky, skoky a herní prvky pro děti i dospělé. Lanová centra PROUD se nacházejí v Praze, Olomouc a v Brně. Lanáček pro děti je pak v ZOO Chomutov, ZOO Brno a ZOO Olomouc.

Během horkých letních dnů je ideální volbou vzít své děti na výlet do aquaparku, kde se naplno vyřádí, užijí si zábavu na tobogánech a skluzavkách, a vy si také dobře odpočinete.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.