Které aquaparky v létě se vyplatí navštívit?

Aquapark je ideálním místem, kde strávit horké letní dny. Dětem dopřejte dobrodružné prázdniny a sobě zasloužený odpočinek. Přinášíme vám seznam nejoblíbenějších aquaparků v ČR.

Aquapark – zábava pro celou rodinu

Vymyslet dětem zábavu na volný čas nemusí být složité, pokud mají rády vodu. A to většinou děti mají, až na malé výjimky, kterých ale není mnoho. Obvykle děti vodu milují, a zvláště, když v ní mohou dovádět podle svého. Proto nejsou vhodné pro ně plavecké bazény, kde je přeci jen nutné dodržovat určitá pravidla.

Aquaparky nabízejí daleko více možností pro skotačení a užijí si v nich i dospělí, kteří děti doprovázejí. Je běžné, že si sem rodina zajede na celý den, aby strávila báječný volný čas zábavou, u níž si každý výborně odpočine. Volný čas je stále vzácnější, proto si příjemné chvíle s rodinou naplno užijte. Nedílnou součástí aquaparku bývá proto i možnost se občerstvit, jelikož ve vodě velmi rychle vyhládne.

Tipy na výlety k vodě

Největší aquapark v České republice

Nemáte-li to do Prahy příliš daleko, pak si určitě zajeďte do Aquapalace Praha v Čestlicích, který patří mezi největší aquaparky ve střední Evropě. Najdete tu:

 • Vodní svět – s rozlohou 9 150 m2, celkem 860 m tobogánů, 31 °C je průměrná teplota bazénů
 • Saunový svět – celkem 14 druhů saun a prohříváren
 • Fitness centrum – s kardiozónou
 • SPA & Wellness – pro milovníky odpočinku pod rukama zkušených masérů, 17 různých vířivek
Aquapark Čestlice je ideálním narozeninovým dárkem pro děti, kde si užijí opravdu hromady zábavy po celý den.

Přehled

 • Vstupné na celý den: dítě 799 Kč, dospělý 999 Kč, rodinné vstupné (2+2) 2 449 Kč
 • Počet tobogánů: 21, tobogán Canyon – nejdelší tobogán v ČR
 • Další atrakce: skluzavky, divoká řeka, 18 různých prohříváren, laser show, spacebowl, spa&welness, masáže
tipy na výlety - aquapark moravia - rodina
Zdroj obrázku: VaLiza / Shutterstock.com

Aqualand Moravia Pasohlávky

Pasohlávky jsou známé vodní nádrží Nové Mlýny, kam se každoročně v letní sezónu sjíždí řada příznivců vody a vodních sportů. Zábava tu ale nekončí ani s odchodem hezkého počasí, protože nejmodernější aquapark Aqualand Moravia je připraven sloužit celoročně. Jsou zde termální bazény, v nichž si i v zimě užijete pohled na zasněženou Pálavu.

Největším lákadlem jsou ovšem tobogány Abbys a Boomerango. 

Děti mohou řádit na dětských skluzavkách a v dětských bazénech, k dispozici jsou i skákadla, šplhací sítě, chrliče či bublinkovače. Abyste vychutnali všechny atrakce dosytosti, vyhraďte si na návštěvu pasohlávského aquaparku minimálně pět hodin. Určitě tu ale strávíte celý den ve znamení vodních radovánek.

Přehled

 • Vstupné na celý den: dítě 649 Kč, dospělý 1 099 Kč
 • Počet bazénů: 16
 • Počet tobogánů: 28
 • Další atrakce: skluzavky, u-rampy, solná terapie, římské Wellness Forum Romanum

Aquapark Termály Losiny

Unikátní jsou termální lázně ve Velkých Losinách, kde je možné se po celý rok koupat v přírodní termální vodě. K dispozici je devět termálních bazénů (čtyři venkovní a pět vnitřních) včetně brouzdaliště pro nejmenší děti. Návštěvníci mohou využívat také sauny a odborné masáže.

Pocit hladu zažene občerstvení ve zdejší samoobslužné restauraci s letní terasou. V nabídce je i speciální dětské menu, pokrmy mezinárodní kuchyně, zeleninové a ovocné saláty. Vstup do bazénů je bezbariérový a pro rodiče s dětmi je tu vybudované příjemné zázemí.

Přehled

 • Vstupné na celý den: dítě 500 Kč, dospělý 550 Kč, rodina (2+2) 1 700 Kč
 • Počet bazénů: 9
 • Počet tobogánů: 2
 • Další atrakce: skluzavky, hřiby, vodní ježek, trysky vodního prameny, 4 typy saun, odborné masáže, dětské hřiště, animační programy

Aquapark Uherské hradiště

Je rozdělen na 3 hlavní areály, a to letní areál, vnitřní areál a wellness. Je skvělým místem pro vodní radovánky, zabaví se v něm celá rodina. Kromě bazénů a tobogánů zde naleznete také sportoviště, kde se můžete s vašimi dětmi sportovně vyžít.

Skvělý tip: Pokud se blíží narozeniny vašeho dítěte nebo ty vaše, v aquaparku můžete strávit váš velký den a vstupné dostanete jen za 1 Kč. Akce je platná po celý rok, jak pro děti, tak pro dospělé.

Aktivní jedinci si mohou vyzkoušet vodní aerobik či aquabalance. Saunové ceremoniály jsou také velmi navštěvovanou atrakcí. Aquapark myslí i na naše seniory, nabízí jim speciální cvičení ve vodě určené pro starší generace či hodiny saunování vymezené pro seniory.

Přehled

 • Vstupné na celý den do všech zón: dítě 460 Kč, dospělý 530 Kč, rodina (4 osoby) 1 520 Kč
 • Počet bazénů: 8
 • Počet tobogánů: 2
 • Další atrakce: skluzavky, dětské hřiště, wellness centrum, saunový svět, aqua aerobic, aquapaddler, aquazorbing, kurzy plavání
aquapark vodní aerobik
Zdroj obrázku: Nomad_Soul / Shutterstock.com
Tip: Předtím, než se rozhodnete navštívit některý z aquaparků, nezapomeňte si prohlédnout kalendář akcí, aby vám nějaká důležitá neušla. Případně, pokud se chcete vyhnout davům lidí, také vám poslouží pro dobrou orientaci.

Další známé aquaparky

Známý česky cestovatelský portál kromě již výše zmíněných, řadí k nejlepším aquaparkům a vodním světům v České republice i následující:

 • Aquapark Olomouc – je vhodný ke koupání v jakémkoli počasí, protože kromě venkovních bazénů má také velkou nabídku zastřešeného vodního světa. Každý bazén obsahuje několik vodní atrakce, jako vodní děla či masážní trysky. Velkým lákadlem jsou také vzduchové trampolíny a 3D bludiště.
 • Aquapark Olešná Frýdek-Místek – areál je rozdělen na letní nebo krytý aquapark, takže zábavu ve vodě si zde užijete celoročně. Příjemnou atmosféru dodává nádherný panoramatický výhled na Lysou horu a Beskydy.
 • Aquapark Kohoutovice – milovníci dobrodružství vyhledávají zejména divokou řeku či 90 m dlouhý tobogán. Aquapark nabízí velké množství atrakcí pro nejmenší, teenagery, rodiče, ale i seniory. Nezáleží tedy na to, jestli jste si přišli jen odpočinout nebo se pobavit, na své si přijde každý.
 • Aquapark Liberec – aquapark Babylon je jako jediný v Čechách postaven ve stylu steampunku, když do něj vkročíte, ihned se ocitnete v románech od Jule Verna. Tuto úžasnou atmosféru dotváří nástěnné malby, několik dekorací jako vzducholodě, majáky či sarkofágy. Samotný aquapark nabízí 3x denně laserovou show, bazény, tobogány, vodní trysky a skluzavky, saunový svět i relaxační zahradu.
 • Aquapark Kladno – se pyšní 25 metrů dlouhým plaveckým bazénem a pavilonem atrakcí, který má bohatou nabídku pro děti i dospělé. Najdete v něm průplavovou jeskyni, divokou řeku, spacebowl, tobogány, dětský bazén, vířivá vana a mnohé další atrakce.

V současnosti je velmi populární uspořádat dětskou oslavu přímo v aquaparku, děti se dosytosti vyřádí a zažijí neopakovatelný den plný vodních zážitků s kamarády a rodinou.

Věříme, že vás tyto tipy na výlety s rodinou a dětmi zaujaly a během léta si uděláte menší přestávku a odpočinete od rutiny běžných dní.

Zdroj: kudyznudy.cz, traveltriangle.com, visitczechrepublic.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.