Pánské účesy pro řídké vlasy – Osvědčené rady

Jaké účesy pro řídké vlasy jsou vhodné? Hustota vlasů je dána geneticky, proto ji neovlivníme. Existuje pár tipů, aby vaše vlasy vypadaly hustěji. Co je vhodné pro řídké vlasy?

Přesto ale existuje několik jednoduchých tipů, kterými můžete svým vlasům dostat aspoň částečné hustoty. Ať už se jedná o transplantaci vlasů nebo řadu prostředků, které v dnešní době kosmetické společnosti nabízejí.

Osvědčené rady na účesy pro řídké vlasy

Předtím, než se pustíte do razantnějších kroků, můžete vyzkoušet některé z osvědčených rad pro řídké vlasy. Základem je pravidelné mytí. Mezi muži koluje mýtus, že častým mytím jim tím spíše budou vlasy padat. Toto tvrzení lze snadno vyvrátit, protože právě mytí dodává vašim vlasů hustějšího vzhledu a působí mnohem lepším dojmem, lež mastné, splihlé prameny u hlavy.

Po klasickém umytí je také potřeba dodat vašim kadeřím nějaký ten objem. Pomoc můžete nalézt v řadě kondicionérů, zpevňujících šamponů nebo třeba ve změně stravy, i to může mít velký vliv na vzhled vašich vlasů.

Řídnutí vlasů

Pro spoustu mužů začíná řídnutí vlasů před třicátým rokem a zprvu může působit jen jako drobná ztráta. Pár vlasů padajících do umyvadla nebo menší, prázdnější místa na hlavě. U některých se to může v tomto stádiu zastavit, v jiných případech to může dojít až do úplného konce, kdy ztratí poslední pramínek.

Zdraví je alfou a omegou

Velkou roli hraje bezpochyby psychika a zdravotní stav jednotlivce. Ne všechny muže totiž tento problém musí nutně trápit. Většina mužů, které řídnutí a vypadávání vlasů postihne, často trpí nízkým sebevědomím, nadměrným emocionálním stresem nebo, v tom nejzávažnějším stupni, depresemi.

Je třeba dbát nejen o zevnějšek, vše má na nás totiž svůj dopad. Jedním z dalších problémů, co může ztrátu vlasů výrazně ovlivnit je nedostatek nějakého vitamínu nebo složky ve vašem organismu.

TIP: Nejznámější živiny pro naše vlasy

Odborníci doporučují, abyste v případě vypadávání vlasů zvýšili přísun vitamínů s výskytem zinku, magnezia, železa a rovněž vitamínu E. Také je ale třeba se ohlédnout na své zdravotní záznamy. Pokud máte například dlouhodobé potíže se štítnou žlázou, problém bude nejspíš v tom.

Pozor! Pokud se se ztrátou vlasů pojí i další zdravotní potíže, je dobré vyhledat praktického lékaře a ujistit se, že za miznutím vašich kadeří se neskrývá závažnější problém.

Tipy na pánské účesy pro řídký vlasy

 1. Střih pro vysoké kouty
  Ideální je nechat si vlasy sestříhat postupně na krátce po bocích a na vrchu hlavy ponechat delší ofinu. Máte-li takový střih, ofinu resp. delší část vlasů upravte za pomoci gelu nebo vosku (použijte opravdu velmi malé množství, aby vlasy nesplasly a nebyly příliš zatížené), vlasy začešte stranou nebo jemně roztřepete.

 2.  

  Pánský účes pro velmi krátký vlasy
  Pokud vám vlasy rostou nerovnoměrně a objevují se místa bez vlasů, ideální pánský účes je střih na velmi krátkou délku, tzn. nechat se ostříhat na 2-3 mm. Je to nejjednodušší, ale také nejlepší řešení, které vám na mužnosti rozhodně neubere.

 3. Pánský střih dohola

Pokud patříte mezi muže, kteří už mají na hlavě větší plochy bez vlasů, nejlepší možnou volbou bude rozhodnout se pro střih dohola. Pro někoho je to možná nepřijatelný scénář, avšak muži, vězte, že ženy takové muže považují za opravdu sexy, stylové a dokonce mají u nich pocit bezpečí a ochrany.

Nejdůležitější však je sžít se s takovým účesem, neztratit sebevědomí a být sám sebou. Věřte, že jste skvělou osobností bez ohledu na to, jaký účes máte právě na hlavě. Vlasy – nevlasy, důležité je, jakým jste ve skutečnosti člověkem.

Nejlepší střihy pro řídký vlasy

 • Buzz Cut – považuje se za nejvhodnější účes, kterým dosáhnete toho, že i řídké vlasy budou vypadat přirozeně hustěji. Tento střih resp. účes zamaskuje všechny nedokonalosti. Pokud rádi nosíte bradu, ideální volbou bude nechat si sestříhat bradu ve stejném stylu.
 • Comb Over – účes působí elegantně, uhlazeně, vůbec ne přehnaně. Je vhodný pro muže s jemnými i řídkými vlasy. Na tento účes si přichystejte pastu na vlasy nebo matnou pomádu, rozhodně nepoužívejte gel, který vlasy nehezky slepí a odhalí to, co chceme zakrýt. Vlasy na vrchu hlavy učešte došikma a vlasy po stranách sčešte směrem dolů.
 • Crewcut – vyholené nebo zkrácené boky hlavy a delší vlasy nahoře. Tento účes způsobí to, že vlasy nahoře budou vypadat déle a zejména hustěji. Je to velmi módní účes pro stylové muže.

Na účesy pro řídké vlasy použijte místo hřebene prsty

Další z pomocných tipů vás možná překvapí, ale týká se vašeho hřebene. Je důležité dávat si pozor na to, jak často svoje vlasy češete. Stává se totiž, že neustálé pročesávání a přehazování kartáčem zleva doprava za účelem lepšího výsledného looku může způsobit, že vaše řídké vlasy budou nakonec vypadat slabě a ochable. Jestli tedy máte nutkání si vlasy upravit, použijte raději prsty. Působí to mnohem lépe, více ležérně a ničemu to neškodí, ba naopak.

Kosmetika pro řídké vlasy

Stejně tak je potřeba si dát pozor, s jakými prostředky o svoje vlasy pečujete. Vždy je dobré se poradit s odborníkem, ať už se jedna o vašeho kadeřníka nebo doktora. V moderní době internetové lze najít stovky kosmetických a kadeřnických stránek, které nabízí hory zpevňujících šampónů, gelů na hustotu a spousty dalších produktů.

Avšak pokud zrovna nemáte chuť měnit celou svou kosmetickou sbírku, stačí jen pozměnit váš klasický účes, zahladit stopy po řídnutí. Existují různé střihy pro řídké vlasy, které vám pomohou zahladit nedokonalosti. Výbornou a všem dostupnou alternativou je „načechraný“ účes, který přidá na objemu a zároveň nevyžaduje precizní česání. Vystačíte si s kvalitním gelem a vlastními prsty. 

Nedbalá elegance má své místo i v účesech. I tady však platí, že v jednoduchosti je krása, a proto to s čechráním příliš nepřehánějte.

Zdroj: prevention.com, cosmopolitan.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.