Výhody závěsů v domácnosti aneb nepodceňujte je

Závěsy v bytě dokážou opravdu mnohé. Mimo to, že mají bezesporu jedinečnou zatemňující schopnost, umí navodit i dokonalou harmonickou náladu v úplně celém bytě.

Přejete si podívat se na zoubek stylové kráse interiéru? Pojďte se s námi podívat na to, proč opět hrají záclony a závěsy důležitou roli v bytovém designu.

Těšte se na soukromí!

Obzvláště během letních měsíců nás to doma příliš neláká, abychom chodili precizně oblečeni. Postačí sporé oblečení, a je nám příjemně. Poté si pootevřeme okno, a co bude následovat, to je více než jasné. Dříve nebo později do našeho příbytku zabloudí zvědavé oko souseda, který si bude chtít zpříjemnit den. Pokud máte závěsy, nic z toho vám nehrozí. Doma si můžete chodit klidně nazí po celý rok – a soukromí vašeho bytu zůstane dokonale zachováno.

Klid domova

Zatemňovací závěsy a záclony mají i další nezastupitelnou funkci – poskytují dokonalý klid. Bydlíte blízko cesty, odkud se neustále ozývají nevítané zvuky? Nebo mají vaši sousedi velmi hlučné děti nebo domácí mazlíčky? Závěsy na okna vám pomohou tento problém vyřešit. Nejen, že budete mít doma konečně příjemné přítmí, ale prostor se přirozeně odhluční. Klid poznáte hned první den. Ten rozdíl si zamilujete! Konečně budete mít doma pohodu a klid, který k vlastnímu hnízdu prostě patří.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Hit bytových designérů

Zatímco v minulé dekádě frčely strohé linie a chladné barvy, nové desetiletí značí jeden obrovský trend – domov by měl být především domovem, ne připomínat výrobní halu. Ne nadarmo se po tolika letech, kdy to doma vypadalo spíše jako v anonymní kanceláři, přihlásil hygge styl. Tolik lidí najednou zatoužilo po teplu domova – a nový trend byl na světě! Blackout závěsy, rolety všech tvarů a typů, a také originální záclony se stávají stále více nutnou součástí moderních interiérů. Svezte se na této příjemné vlně tepla domova, budete nadšeni!

Správná délka a materiál značí harmonii

Základem dobře vybraných závěsů do každého interiéru je jejich ideální délka. Existuje mnoho záclonových studií, které se zabývají šitím závěsů na míru. Pokud si tedy nejste jisti, co by vám vyhovovalo, neváhejte a nechte si poradit. Látka na závěsy se odvíjí od povahy vašeho interiéru, a také od jeho umístění. Zatímco zatemňovací závěsy se skvěle hodí pro okna do ulice, lehčí a vzdušnější látky budou tou správnou volbou pro okna vedoucí do parku nebo vlastní zahrady. Správným výběrem délky i materiálu si zajistíte, že váš interiér dostane tu nejlepší třešničku na dortu.

Dekorace

Hotové závěsy, které se rozhodnete si pořídit domů, mohou mít i dekorační účel. Některé z nich se hodí pro uchycení na garnýž přímo pod okno, a vytvoříte si s jejich pomocí například dojem letního sídla celebrit. Nebo si celý prostor zharmonizujte pomocí dobře zvolených závěsů, co budou prostor místnosti sjednocovat tak, že povedou od stropu až po zem. Je jen na vás, jak si s interiérem vaší ložnice, obývacího pokoje nebo třeba kuchyně, pohrajete.

Děti je milují!

Než se přesuneme k praktické údržbě, dovolte nám ještě pár slov o tom, jakou mají dětské závěsy úlohu v pokojíku vašeho dítěte. Jejich pořízením si totiž nekupujete pouze estetický prvek, který doladí celou místnost a zútulní ji. Děti jsou večer velmi náchylné na každé světýlko. Pomocí závěsů si tak korigujete světelnost ve spacím pokojíčku. A další výhodou závěsů v pokoji je fakt, že když zvolíte obrázky oblíbených pohádkových hrdinů, nebude se v noci dítko tolik bát. Bude mít u sebe statečné hrdiny ze svých oblíbených pořadů, a tak si dodá sebedůvěru i v boji s nočním prostředím.

Látky na závěsy jsou v naprosté většině velmi lehce udržovatelné. A tak postačí, když je jednou za čas vyperete na jemný program v pračce, nebo pouze umyjete ve vaně. 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.