3 efektivní cviky na stehna, které pomůžou

Cviky na stehna pomáhají zpevňovat tělo, bojovat proti celulitidě, tvarovat hýždě. Mít krásné nohy je snem každé ženy. Jak na správné cvičení? Vytvarujte si tělo s 3 cviky.

Krásné nohy – i slavné osobnosti však ví, že někdy nám není kvůli genetickým předpokladům umožněno mít tělo, jaké si přejeme. Hodně toho lze však změnit pomocí vhodného cvičení.

Tyto 3 efektivní cviky na stehna vám dokážou, že pravidelným pohybem si dokážete zpevnit tělo a bojovat proti celulitidě.

Strečink před cvičením

Už se těšíte, až se dostanete pomocí pár základních triků ke křivkám, které si poctivou prací vymodelujete? Nezapomeňte, že před každým cvičením je důležité si tělo protáhnout a zahřát. Předejte tak celé řadě potíží.

Cviky na stehna a boky jsou účinné, když jste v teple a zahřáté. Protažení aktivuje také lymfatický systém, který se postará o detoxikaci a redukci vody – a tím pádem i o zmírnění potíží s celulitidou. Protáhněte si nohy, ruce, i hlavu. Udělejte si pár dřepů a výskoků.

1. cvik: Začneme výpady

Přejete si ty nejlepší cviky na stehna doma? Jdeme na ně! Jeden z nejúčinnějších pohybů pro tyto partie je výpad.

 1. Stůjte vzpřímeně, zatáhněte břicho a mějte záda rovně.
 2. Chodidla dejte mírně od sebe, zhruba do šíře boků. Špičky nohou míří vpřed.
 3. Nyní proveďte první výpad, pravou nohou. Vykročte vpřed, udělejte velký krok, a poté se zastavte. Koleno s lýtkem při výpadu svírají pravý úhel, koleno se nalézá nad úrovní kotníku. Myslete na to, ať během cviku dýcháte, a ať vaše chodidlo zůstane na podložce.
 4. V této poloze zůstaňte zhruba 10 vteřin, poté se vraťte zpět a vystřídejte nohy.

Tento jednoduchý cvičební prvek patří mezi velmi účinné cviky na stehna a boky.

cviky na stehna
Zdroj foto: Anna Demianenko / Shutterstock.com

2. cvik: Pokračujeme zanožováním

Myslíte si, že cviky na stehna a hýždě musí být složité? Opak je pravdou! Zanožování je jednoduchý a vysoce účinný cvik, který vám vynese pevný zadek a stehna.

 1. Pojďte do pozice kočky, kdy jste na všech čtyřech.
 2. Ruce mějte v loktech mírně pokrčené, dlaně položte na úroveň ramenou. Zpevněte břicho a udržujte rovná záda. 
 3. Nejprve zvedněte pravou nohu za sebe, pokuste se ji dostat až na úroveň zad. Stehno bude se zády v jedné přímce. Neprohýbejte se v zádech. Myslete na to, že koleno a lýtko musí svírat pravý úhel.
 4. V této pozici vydržte zhruba 15 vteřin, poté vraťte nohu dolů na podložku. Cvik opakujte s levou nohou.

Tento cvik se řadí mezi ty nejlepší cviky na stehna pro ženy. Zopakujte jej pro obě nohy alespoň desetkrát. Vaše stehna budou již po prvním týdnu výrazně zpevněná.

3. cvik: Sérii zakončíme zvedáním pánve

Mezi nejlepší cviky na stehna a hýždě patří i zvedání pánve. U tohoto cviku si obzvláště procvičíte zadní stranu stehen.

 1. Nejprve se položte na záda. Ruce upažte do stran, dlaně směřují dolů.
 2. Nyní pokrčte nohy v kolenou a chodidla si dejte zhruba do vzdálenosti šířky pánve. Kolena se nacházejí nad vašimi kotníky.
 3. Zvedněte pánev nahoru a vydržte několik vteřin v této poloze. Opět položte dolů.
 4. Opakujte alespoň dvacetkrát. Po krátké přestávce si dejte ještě 20 cviků.

Protáhnete si hýždě i břišní svaly, a vyzkoušíte si nejúčinnější cviky na stehna. 

Cviky na stehna – základ úspěchu

Cviky na stehna a lýtka je dobré dělat denně. Je mnohem účinnější si vyhradit malou chvilku poctivého cvičení než se jednou týdně přetáhnout, a celé cvičení si tím znechutit. Během cviků také nezapomínejte na roli dechu. Dýchejte plynule a přirozeně, nikdy dech nezadržujte.

Nejlepší cviky na stehna a hýždě nejsou nikterak složité. V jejich jednoduchosti a pravidelném cvičení se ukrývá dokonalý poklad – zpevnění stehen a zadku, a taky dobrý pocit ze sebe sama.

Pravidelnou malou porcí každý den si uděláte radost z krásnějšího těla. Dejte se do toho!


Další tipy na články

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.