Jak zpevnit ženská ňadra? 3 cviky z jógy na zpevnění

Ženské ňadra se během života mění, pokud jim chceme zachovat pevnost a pružnost, vyžaduje to trochu úsilí. Jóga přináší cviky, které pomáhají ke zpevnění prsního svalstva.

Pravidelným cvičením dosáhnete nejen lepšího vzhledu, ale navíc nabydete sebedůvěru, která se ke zdravému a pevnému tělu neodmyslitelně váže. Neváhejte a pojďte do toho!

Negativní faktory pro ňadra

Faktorů může být hned několik a jsou různé povahy. Člověku na mysli nejdříve vytanou dva. Jsou jimi přibývající věk a počet dětí. Hormonální změny spojené s těhotenstvím – porod a kojení se bezesporu na tvaru prsou významně podílejí, nicméně bychom jim neměli přisuzovat takovou váhu. Svůj význam totiž také má:

 • špatné držení těla,
 • radikální změny ve váze,
 • přílišné vystavení slunečním paprskům,
 • kouření a alkohol,
 • nesprávný pitný režim,
 • životní styl včetně odpočinku a stravy
 • genetická výbava.
ňadra a zpevnění těla
Zdroj foto: Maridav / Shutterstock.com

V prvé řadě je důležité vědět, co je pro vaše tělo dobré, a co nikoli. Sedavé zaměstnání, hrbení se nad počítačem, neustálý sklon hlavy – to vše se promítá do špatného držení těla. Když se k tomu přidá dehydratace, chabý jídelníček a nedostatek pohybu, je zaděláno na problém. Tělo dá o sobě vědět – ať už bolestmi hlavy, zad, krční páteře, nebo také přílišnou únavou, nevolností a podobně. A pokud s tím nebudeme něco dělat, začne se postupně tento způsob života projevovat i na našem zevnějšku.

Jak docílit pevná prsa? Vše pro pevná a pružná prsa.

Jak začít s cvičením

Předně je třeba si uvědomit, že výsledek cvičení se nedostaví hned. Co se ale brzy projeví, je příjemný pocit dobře protaženého těla. Zpočátku si můžete stanovit jeden druh cviku, který však budete s železnou pravidelností denně opakovat. Na tento cvik se postupem času mohou nabalovat další a další. Brzy uvidíte, že se cítíte více svěží, držení těla se změní, a to se projeví i na stavu vašich prsou. Jógové cviky jsou pro začátek ideální. Nejenže posílíte své tělo, ale zároveň si při nich psychicky odpočinete.

cvičení na ňadra, joga
Zdroj foto: Kateryna Artsybasheva / Shutterstock.com

1. cvik: Pozdrav slunci pro krásný dekolt a ňadra

Pokud chcete začít zlehka, tak nejlepší variantou je každý den, respektive každé ráno, začít pozdravem slunci. Tento nejznámější jógový cvik protáhne tělo a zapojí právě svaly v oblasti prsou. Navázat byste na něj měli pozicí bojovníka, která již naplno aktivuje prsní svalstvo a pravidelné cvičení v maximální míře prospívá vašemu dekoltu. Pro tuto pozici platí:

 1. Doširoka se rozkročte, levou nohu pootočte o 90 ° a ohněte v koleni. Pravá noha zůstává natažená.
 2. Ruce jdou do rozpětí a společně s rameny tvoří jednu linii.
 3. Hlavu otočte tak, aby pohled směřoval na prsty na rukou.
 4. V pozici vydržte vždy několik sekund, poté několikrát opakujte, přitom měňte strany.

2. cvik: Pozici trojúhelník

V józe po pozici bojovníka často následuje pozice trojúhelníku. Základové držení těla totiž zůstává stejné, avšak oproti přechozí pozici cvik nabírá na dynamice tím, že se ohýbáte ke kotníkům. Nohy jsou stále rozkročeny zhruba do šíře ramen, chodidlo, ke kterému se budete ohýbat, je špičkou vytočeno ven. Kolena nejsou ohnutá.

 1. S roztaženýma rukama se dotkněte kotníku, přičemž pravá ruka směřuje dolů a levá do výšky. Ruce tedy opět tvoří jednu linii, nyní svislou.
 2. Pohled směřuje do výšky, snažte se mít zdravě protažená záda a nijak se nehrbit.
 3. Cvik opět opakujte s měněním stran.

Tip: Vyzkoušejte také 3 efektivní cviky na stehna

3. cvik: Cvik kobra zpevní ňadra

Posledním cvikem, který vám napomůže ke zdravému držení těla a zpevní vašeho poprsí, je cvik zvaný kobra. Tato poloha se často dělá ke konci každého jógového cvičení či série několika cviků, protože příjemným způsobem protahuje ztuhlé svalstvo.

 1. Lehněte si na břicho, dlaně umístěte pod ramena, nohy jsou u sebe.
 2. Zapřete se o dlaně a snažte se vysunout do výšky, lokty přitom zůstávají u těla.
 3. Hlavu zakloňte mírně dozadu, a po chvíli se vraťte zase zpátky.
 4. Cvik několikrát zopakujte.

Mohlo by vás zajímat:

Jak vytvarovat zadeček?
Dobrá kondice je základ pevného zdraví

Zdroj: healthshots.com, yogajournal.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.