Fitness náramek: Jak vybrat ten správný a jaké funkce má mít?

Fitness náramek je v současnosti výborný pomocník, který sleduje váš pohyb i tělesné funkce. Které funkce od něj požadujete? Jak vybrat fit náramek, aby splňoval všechna kritéria?

Dnešní výrobci fitness náramků nabízejí obrovské množství variant a funkcí, které neustále přibývají – ať už jde o počítání kroků, sledování spánku nebo sledování srdeční frekvence 24/7 – pro každého je tu něco. Ujasněte si, co přesně od svého fitness náramků očekáváte a naopak – jaké funkce nevyužijete.

fitness náramek
Zdroj foto: Syda Productions / Shutterstock.com

Pravda je, že ne každý náramek je pro každého. Existují různé náramky pro běžce, plavce či milovníky fitness a posiloven.

Jak vybrat fitness náramek – kritéria

Cena

Ceny náramků jsou velmi rozdílné. Od luxusních s nadstandardními funkcemi, až po ty obyčejné se základními.

Použití

Téměř každý náramek sleduje kroky, vzdálenost, kalorie a aktivitu. To je výhoda především při sedavém zaměstnání, kdy vás fitness náramek upozorní na delší nečinnost.

Součástí novějších modelů je také integrované GPS pro přesnější měření vzdálenosti. Pokud se věnujete sportu, kde se nikam nevzdalujete, je pro vás GPS zbytečná. Ocení ji především běžci, cyklisté, plavci nebo milovníci túr. V tělocvičně nebo posilovně není potřeba ušlou vzdálenost měřit.

nejlepší fitness náramek
Zdroj foto: sutadimages / Shutterstock.com

Monitorování spánku je v našich hektických životech stále více důležité. Ale stejně jako ostatní funkce, i způsob sledování spánku je u různých typů náramků odlišný, některé jen sledují základní funkce spánku, jiné podrobněji analyzují lehký spánek, hlubší spánek a spánek REM.

Design fitness náramku

Fitness náramky se prodávají v mnoha různých variantách. K většině z nich lze pořídit náhradní pásky doplňující váš outfit. Velké poptávce designově přijatelných fitness náramků se přizpůsobila většina výrobců.

Většina fitness náramků je určena k neustálému nošení, takže se vám měla „ta věc“ připoutaná k zápěstí líbit. Využijte možnosti vyzkoušení, pokud ji máte.

Vybírat můžete ze tří typů designu náramků:

  1. První kategorií jsou silikonové náramky, jsou jednoduché a k plnění základních funkcí stačí. Oblíbené jsou především u dětí.
  2. Druhou skupinou je kombinace chytrých hodinek a fitness náramku. Patří k nejoblíbenějším.
  3. Pro milovníky luxusu připravilo několik výrobců fitness náramky, které připomínají drahé hodinky či šperk.

Ať už si vyberete jakékoli nositelné zařízení, ujistěte se, že jste s ním naprosto spokojeni.

Uživatelská zkušenost

Před samotným výběrem fitness náramku je třeba vzít v úvahu nejen design, ale především technické možnosti. Způsob nabíjení a ukládání vašich dat patří k nejdůležitějším. Některé fitness náramky neprovádějí synchronizaci automaticky, ale je potřeba ji provést ručně. Pro jiné uživatele je důležité, zda je náramek voděodolný.

Některé fitness náramky jsou čistě dotykové, zatímco jiné využívají poklepnutí.

Data z fitness náramku jsou primárně určená ke zlepšení vašeho životního stylu. Způsob uživatelského rozvržení displeje a pohodlné používání není tak důležité, co se týče funkčnosti, ale mnoha uživatelům na něm záleží.

fit náramek
Zdroj foto: Framesira / Shutterstock.com

Dlouhá výdrž baterie

Výdrž baterie je při výběru fitness náramku důležitá. Vybitý náramek přestává sledovat vaši aktivitu a neukládá data.

Rozdílnost ve výdrží baterií jednotlivých modelů je obrovská. U jednoduchých typů vydrží baterie přibližně dva dny, u lepších modelů až týden, u těch luxusních je výdrž baterie neuvěřitelných 6 měsíců.

Na výběr také máte náramky s jednorázovými bateriemi, i u nich se výdrž značně liší. U některých je výměna vyžadována po pár měsících, jiné vydrží rok.

Nabíjení u fitness náramků je obdobné jak u smartphonů. Postačí klasický USB port. Doba nabíjení se, stejně jako u telefonů, liší.

Další nadstandardní funkce

Fitness náramky jsou často vybaveny dalšími nadstandardními funkcemi – GPS, voděodolnost, monitor srdečního tepu, platby NFC, virutální odměny, inteligentní oznámení. Dobře si rozmyslete, zda některé z těchto funkcí využijete.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.