Gelové nehty: oblíbený způsob úpravy rukou. Jsou bezpečné?

Krásné a upravené ruce jsou jednou z nejdůležitějších vizitek každého člověka, elegantně upravené nehty zase patří k základním principům ženské péče. Věnujete svým nehtům dostatečnou pozornost? Pak se možná soustředíte na umělé gelové nehty.

Co o vás prozradí vaše ruce?

Krásně upravené ruce jsou vizitkou každého z nás, ať už jsme muž, či žena. Dámy mají v tomto směru přeci jen více možností, jak o své ruce a nehty pečovat. V posledních letech se těší velké oblibě právě gelové nehty, jejichž vzhled se průběhem času mění – od rudých odstínů přes francouzskou manikúru až po jemné tělové barvy. Jedno by však měly mít společné, a to kvalitní materiály a šikovnou manikérku.

Na kvalitě záleží

Rozhodla jste pro gelové nehty a nyní nás čeká otázka, komu se svěřit do péče. Nabízí se několik možností, a ne vždy se vyplatí volit podle ceny. Takřka na každém rohu najdeme asijské salony s lákavou nabídkou modelace na počkání a dostupnými cenami. Při pohledu na nehtařky s rouškami nás jistě napadne, že zde se dbá na hygienu především.

V dražším nehtovém studiu bychom měli za vyšší cenu získat jistotu čistoty, špičkové gely nebo akryláty a služby profesionálně vyškolené nehtařky. Modeláž se provádí tvrzením gelu na přírodní nehet pomocí UV lampy – a požadovaného tvaru se snadno docílí bruskami a pilníky. Nikdy byste neměla cítit jakoukoli bolest v oblasti nehtových lůžek, na což si však proškolená nehtařka dá pozor.

Akrylové, nebo gelové nehty?

Pokud jste se již rozhodla pro umělé nehty a máte vybraný salon, přichází čas na výběr akryl vs. gel. Zohlednit byste měla vaše zaměstnání, jak budou nehty vystavovány nárazům, a především stav našich přírodních nehtů. Akryl jako takový je pevnější než gel a akrylové nehty jsou tudíž preferovány ženami vykonávající manuální práci. Riziko zlomení nehtu je díky akrylu nižší. Zároveň je však třeba mít svoje vlastní nehty pevné a nezničené. Gel je pružnější, díky čemuž lépe drží i na oslabených nehtech. Zároveň je však náchylnější na nárazy, je třeba proto nutné zvážit své možnosti.

TIP: Letní nehty – 3 tipy na letní manikúru, kterou zvládnete doma

Ať už si však vyberete jakýkoli způsob úpravy vašich nehtů, s výsledkem budete jistě spokojená a ráda budete své ruce ukazovat.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.