Jaké parametry jsou klíčové při výběru handsfree do auta?
Mezi tuzemskými řidiči je rozšířený obrovský nešvar. I když je to zakázáno, často vidíme řidiče, jak za volantem telefonují, nebo dokonce SMSkují. Nejenom, že je takové chování zákonem zakázané, ale hlavně při něm riskujeme zdraví své i ostatních účastníků silničního provozu.
Samozřejmě může nastat situace, kdy nutně potřebujete vyřídit důležitý telefonický hovor. A právě v této chvíli je řešením zapnutí handsfree, jehož používání je zcela legální. Podle čeho ale handsfree do auta vybírat?
Jaká je pohotovostní doba?
Pohotovostní doba je jedním ze základních parametrů, kterým bychom se měli při výběru Bluetooth handsfree do auta řídit. Udává totiž dobu, kdy je schopen přístroj vydržet na jedno nabití. Čím delší bude jeho pohotovostní doba, tím samozřejmě lépe. Pozornost bychom ale měli věnovat i účelu, k němuž budeme handsfree používat.
Pro domácí použití si bohatě vystačíme s přístrojem s krátkou pohotovostní dobou, ale pokud s ním chcete služebně cestovat, doporučujeme pořízení handsfree s dlouhou pohotovostní dobou. Nejnižší výdrž se pohybuje okolo jednoho týdne. Ta nejlepší handsfree do auta ale vydrží na jedno nabití klidně několik týdnů.
Maximální délka hovoru na jedno nabití
Druhým neméně důležitým parametrem pro výběr handsfree do auta přes rádio je maximální délka hovoru na jedno nabití. Také v tomto případě jsou ta nejlepší zařízení schopna vydržet i několik hodin. Standardní bývá doba okolo 10 hodin, avšak dražší přístroje vydrží přibližně dvakrát tolik. U sofistikovanějších handsfree do auta oceňujeme úsporný režim, který v případě nečinnosti šetří baterii.
Jaká je kvalita zvuku?
Handsfree do auta recenze uvádějí i hodnocení kvality zvuku. Jelikož je toto zařízení určené primárně k telefonickým hovorům, je ohromně důležité, aby nás druhá strana dobře a čistě slyšela. Bohužel kvalitu zvuku nelze nijak objektivně zjistit ani testovat, takže se při výběru musíme spoléhat na šťastnou ruku. Určitým vodítkem by ale mohly být uživatelské zkušenosti, kterých se na internetových portálech nachází více než dost.
Kvalitu odchozího zvuku, tedy jak nás bude slyšet protistrana, lze alespoň odhadnout. Disponuje-li handsfree do auta Parrot filtry okolního šumu a hluku, dá se očekávat, že bude odchozí zvuk dosti kvalitní. Zajímat bychom se měli i o přístroje mající funkci Full Duplex. To znamená, že můžeme zároveň mluvit a poslouchat hovořícího na druhé straně. Kvalitní handsfree do auta by mělo vždy disponovat stereo zvukem.
Jak velké je handsfree do auta?
Ergonomie a velikost jsou při výběru nejlepšího handsfree do auta neméně důležitými parametry. Pokud nebude přístroj v uchu pohodlně sedět, nebudete jej chtít používat. Handsfree do auta Jabra je ale možné připevnit na přístrojovou desku auta, takže si nemusíte do ucha nic strkat. Na druhou stranu se dají tyto přístroje používat pouze ve vozidle.
U ostatních zařízení si dejme pozor na dostatečný výběr velikostí špuntů do ucha. Technologie je velice podobná klasickým špuntovým sluchátkům. Větší handsfree jsou opatřeny nejrůznějšími klipy pro uchycení za ucho. V takovém případě je nutné vybírat zařízení podle velikosti a tvaru vašeho ucha.
Může mít handsfree pokročilé funkce?
Moderní handsfree do auta iPhone disponuje mnoha zajímavými funkcemi, které rozhodně stojí za řeč. Nadstandardní je podpora hlasového vytáčení nebo všeobecné využívání hlasových pokynů. Při častém používání oceníte i možnost vytočení posledního volaného čísla, případně propojení dvou mobilních telefonů zároveň. Obecně ale platí, že čím více funkcí handsfree do auta má, tím vyšší je i jeho pořizovací cena.
Podle výše zmíněných parametrů by se měl výběr nejlepšího handsfree do auta stát hračkou. Za volantem prostě nesmíte držet telefon u ucha! Stačí si zakoupit kvalitní handsfree systém.