Masáž je nejstarší terapie pro unavené tělo i mysl

Každý z nás si čas od času stěžuje na bolavá záda a namožené svaly. Naše tělo nám hlásí, že o něj špatně pečujeme a že bychom pro své zdraví měli něco udělat. Dopřát si uvolnění. To nám poskytne masáž. 

Masáž je nejstarší terapie, kdy se aplikováním tlaku na svaly a tkáně zmírňují bolesti a stres, léčí zranění, zlepšuje krevní oběh a uvolňuje napětí. Za použití různých vonných a éterických olejů se naše tělo uvolní a při relaxu si odpočineme. Na světě existuje několik set druhů masáží, jako například sportovní, relaxační, thajská, aroma masáž, baňkování, bahenní zábaly a další. Masérské techniky se zdokonalují a objevují se neustále vylepšené metody. 

Dopřejte si masáž

Masáž je vhodné aplikovat tak jedenkrát za měsíc, při potížích i častěji. Dobře ale zvažte, jakou masáž podstoupit. Je sice skvělým doplňkovým prostředkem k udržení dobrého zdraví a uvolnění jak po fyzické tak i psychické stránce, některé druhy masáží by se ale neměly provádět při některých závažných zdravotních problémech. Jsou to například onkologická a kardiovaskulární onemocnění, žilní onemocnění a vysoký tlak. V takových případech se raději poraďte s masérem nebo lékařem.

Klasická masáž

Je orientovaná na celkové uvolnění namožených svalů a bolavých zad. Různým třením, tlakem nebo dlouhými krouživými pohyby (za pomoci masážních emulzí či olejů) nám masér uvolňuje svaly. Masáž lze aplikovat na celé tělo, nejčastěji v oblasti zad, šíje i beder. Skvěle uvolní zablokovanou krční páteř a ztuhlou šíji, která bývá častou přičinou migrén. Pravidelná masáž funguje jako prevence bolesti hlavy.

Sportovní masáž

Představuje jednu z variant klasické masáže, ale je razantnější. Původně byla vytvořena pro sportovce, ale nyní se uplatňuje také u osob trpících nedostatkem pohybu. Posiluje svalový aparát, rozhýbe ztuhlé klouby, protahuje zkrácené svalstvo.

U sportovní masáže jsou hmaty cílené na určitou svalovou oblast, například nohy. Připraví vás na náročný sportovní výkon. Urychlí regeneraci a zlepší celkovou mobilitu.

Relaxační masáž

Tento druh masáže opět vychází z klasické masáže. Je zaměřena spíše na celkové uvolnění organismu, odbourání stresu a odstranění napětí. Není zaměřena na vyřešení zdravotních problémů (třeba při bolestech zad) – je jemnější, více si ji užijete.

K relaxační masáži patří éterické oleje, příjemné prostředí a relaxační hudba. Jde spíše o speciální techniku hlazení, při kterém dochází k uvolnění kožních pórů a odplavení škodlivých toxinů z organismu skrz kůži. Je prevencí proti stresu a vyčerpání, dopřát si ji můžete v podstatě kdykoliv. Je oblíbenou součástí různých wellness pobytů, kam jezdíme hlavně odpočívat a za příjemným zážitkem.

Aromaterapeutická masáž

Patří mezi velmi jemné relaxační masáže s použitím éterických olejů. Je to příjemný odpočinek plný vůně. Působí na smysly, podporuje krevní a lymfatický oběh, zklidňuje napětí a zvyšuje životní energii. Prostě relax. 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.