Vyzdobte si balkon zelení, jaká je vhodná kombinace květin do truhlíků?

Nejen váš byt, ale také balkón může být místem, kde se budete cítit dobře a v letních měsících tam budete trávit nejen slunečná rána s kávou v ruce, ale také poklidné večery u skleničky dobrého vína.

Udělejte z balkónu krásné místo a oživte jej květinami v truhlíku, které vás budou těšit každý den.

Vyzdobte si balkón květinami

Květiny na balkón prostě patří. Budou vám dělat radost po celé léto a z neútulného balkónu udělají váš soukromý ráj na zemi. Na balkón můžete dát celou řadu květin. Dokonce zde můžete nechat letnit také pokojové květiny, co máte doma. Letní teploty na balkóně, pokud ho trochu přistíníte, zvládnou například i některé druhy orchidejí, palmy nebo vánoční kaktusy. Doplňte je o rostliny přímo určené na balkón.

Balkónové květiny do truhlíku

Existuje celá řada květin, co vám krásně porostou na balkóně. Truhlíkové květiny mohou být stojací, nebo převislé. Mezi ty nejznámější druhy, které zvládne obstarat i úplný začátečník, bychom mohli řadit například muškáty, pelargonie nebo milion bells. K dostání jsou v mnoha možných barvách. Pro náročnější pěstitele se hodí například Bidens ferulifolia. Ta má ráda větší vlhkost nebo například zinia.

Neomezujte se jedním druhem a květiny kombinujte

Balkónové květiny jsou oblíbené pro své dlouhodobé květenství během celého roku. Zkuste k těmto tradičním květinám přidat popínavé rostliny do truhlíku. Křivouš kořenující je jedním ze zástupců popínavých rostlin, má krásné žluté květy a balkon jednoznačně oživí. Pokud máte balkón umístěn na stinném místě, zkombinujte k sobě například fuschie, okrasnou kopřivu a sporýš. Polostín mají rády hvozdíky, begónie nebo ostruhatka.

Květiny na přímé slunce

Mnohdy se stane, že si musíte poradit s celodenním sluncem. V tomto případě si pořiďte balkónové květiny na přímé slunce.

Na světlé stanoviště se hodí:

  • pelargonie,
  • vějířovka,
  • gazánie,
  • petunie.

Tyto květiny snesou nejen přímé slunce, ale dokážou vydržet i v sušším substrátu. Ani zde se nemusíte poohlížet jen po jednom druhu, ale své truhlíky můžete zkombinovat dle libosti.

Květiny proti hmyzu

Balkónové květiny mohou přinést také užitek nejen v podobě krásných květů, ale také odpuzují otravný hmyz. Například muškáty, levandule a santolina nebo také šalvěj a bazalka jsou ideální na odpuzení hmyzu. Nebo vsaďte na afrikány. Tyto převážně žluté rostliny už využívali naše babičky a jsou jednou z nejúčinnějších rostlin, které krásně kvetou celé léto. Na trhu nejsou pouze žluté, ale také koupíme květy do oranžové až hnědé barvy.

Oživte balkón romantickými modrými květy

K trochu netradiční barvě, co můžete využít na vašem balkóně, jsou modré květiny. Tato barva květin propůjčí každému truhlíku originální nádech, který všude hned tak nevidíte. Krásně modře kvete například scaveola, česky řečeno vějířovka. Je to převislá rostlinka s drobnými kvítky.

Doporučujeme také Brachycome. Tato květina je polopřevislá, a stejně jako vějířovka, také její květy jsou velmi drobné. Je vhodná pro romantické duše.

Kde kupovat květiny do truhlíku?

Koupíte je jak v každém zahradnictví, ale také na internetu. Velké hobby markety mají sice velký výběr, ale pokud vsadíte na menší domácí zahradnictví, rozhodně neprohloupíte, zvlášť pokud jste začátečníci. Zde vám kromě rostlinek poskytnou také potřebné rady, jak se o květiny do truhlíku starat. Vždy kupujte jen takové květiny, které nejsou na první pohled nijak poškozené nebo povadlé.

Květiny v truhlíku vám budou dělat radost celé léto. V zimě si tyto truhlíky můžete vyzdobit jinou dekorací, aby váš balkón byl krásný v jakémkoliv ročním období.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.