Navigace do auta a jak ji namontovat. Není to žádná věda

Navigace se v posledních letech stala skvělou alternativou ke klasickým papírovým mapám. Nejenom, že je její používání mnohem pohodlnější, ale díky neustálým aktualizacím se do navigace neustále přidávají nové silnice.

Nestane se vám tedy, že se podle navigace budete nacházet uprostřed ničeho, zatímco pojedete po pěkné nové silnici. Po zakoupení navigace ovšem nastává otázka, jak ji správně do auta namontovat.

Mnoho navigací má integrovaný držák!

Navigace do auta se dnes prodávají s integrovanými držáky, takže nemusíte nikde složitě hledat možnost jejich upevnění. Často se buď nachází odděleně přímo v krabici s navigací, nebo jednoduše nejdou od displeje navigace oddělit. Bohužel se nedá jednoznačně popsat univerzální postup pro každé jednotlivé zařízení, neboť každý výrobce používá trochu jinou technologii. Ale i přes malé nesrovnalosti byste měli být s tímto návodem schopní navigaci do auta namontovat.

Zdroj foto: Titikul_B / Shutterstock.com

Vyčistěte přední sklo

Ještě, než se pustíme do montáže GPS navigace do auta, měli bychom pořádně očistit přední sklo. Nejenom, že přes něj jako řidič mnohem lépe uvidíte, ale přísavka navigace se daleko lépe chytne a bude i lépe držet. To ovšem neznamená, že by mělo být přední sklo mokré. Čelní sklo musí být naopak dokonale čisté a hlavně suché. Dejte si také záležet na tom, aby bylo v daném místě, pokud možno, rovné. Na zaoblený povrch se totiž bude přísavka velice těžce chytat.

Kam navigaci umístit?

Druhým krokem před namontováním navigace do auta je její pozice. I ty nejlepší navigace do auta mají svou předepsanou polohu. Silniční zákon totiž jasně říká, že nic nesmí bránit ve výhledu řidiče z vozidla. Zapomeňte tedy, že navigaci přilepíte rovnou doprostřed čelního skla, kde na ni dobře uvidíte. Při silniční kontrole jen těžko oblafnete, že vám navigace ve výhledu nevadí. Klidně tak můžete vyfasovat pokutu až několik tisíc korun.

Navigace do auta recenze uvádí, že jedním z nejlepších míst na umístění navigace je spodní okraj čelního skla. Zařízení v tomto místě vám nijak nebude bránit ve výhledu, ale zároveň na displej navigace stále dobře uvidíte. Dalším vhodným prostorem je jakékoliv místo mimo dosah stěračů, protože ten se obecně nepovažuje za řidičovo zorné pole.

Jak navigaci přilepit na sklo?

Instalace navigace do auta TomTom je velice jednoduchá. Přitlačíme přísavku držáku pevně na čelní sklo v místě, které jsme vytipovali jako nejlepší. Gumovým úchytem pak stačí točit ve směru hodinových ručiček až do okamžiku, kdy ucítíte, že se držák správně uzamkl. V této chvíli je navigace pevně umístěna na předním skle, a neměla by tedy spadnout. Nezapomeňte ještě na připojení USB napájecího kabelu do zapalovače v interiéru automobilu.

Instalace navigace

Posledním krokem před používáním je prvotní zapnutí navigace. Nelekejte se, že při prvním zapnutí nebude chtít navigace do auta 7 palců naskočit. Držte tlačítko až do doby, než se objeví úvodní obrazovka. Ihned po jejím naběhnutí budete muset odpovědět na několik dotazů, jejichž prostřednictvím se zařízení doinstaluje. Například se jedná o zvolený jazyk, lokalitu, v níž navigaci používáte nebo frekvenci aktualizací.

Při prvním zapnutí se nelekejte ani toho, že bude navigace do auta Garmin dlouho vyhledávat vaši aktuální pozici. Zařízení se musí nejprve kalibrovat, což bohužel chvíli trvá. Při následném běžném používání už svou pozici zjistíte velice rychle. Některá navigační zařízení vás budou nutit také k založení uživatelského účtu. Prostřednictvím něj můžete získat mapy dalších států, avšak k základnímu používání navigace žádný účet nepotřebujete.

Montáž navigace do auta je skutečně takto jednoduchá. Není na ní nic složitého, takže ji bez větších problémů zvládne každý z vás. Dejte si pouze pozor na její umístění na čelním skle.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.