Žehlička na vlasy: Jak vybrat pomocníka pro dokonalé vlasy?

Žehlička na vlasy je užitečným nástrojem, díky kterému můžete mít opravdu nádherné vlasy. Jak vybrat tu nejlepší žehličku na vlasy? Naučte se upravit si vlasy rychle a snadno.

Hezký účes je ovlivněn nejenom vašimi kadeřnickými schopnostmi, ale také typem žehličky. Na trhu se nachází relativně dost různých žehliček na vlasy, takže výběr té nejlepší by mohl být problém.

Co si rozmyslet ještě před nákupem?

Žehlička na vlasy sice není nikterak likvidační investicí, ovšem to neznamená, že byste si měla koupit první nástroj, na který narazíte. Ještě před nákupem si rozmyslete, zda si budete chtít vlasy žehlit nebo vlnit. Pokud máte raději vlnitější vlasy, sáhněte raději po žehličce na lokny. Při výběru žehličky jsou důležité hlavně vaše vlasy, respektive jejich kvalita. Silnější vlasy snesou daleko hrubší zacházení, než jemné vlasy.

Jak vybrat dobrou žehličku na vlasy

Proč zvolit širší ramena žehličky?

Žehlička na vlasy se obvykle nabízí buď se širokými, nebo úzkými rameny. První variantu oceníte zejména u hustých, dlouhých a kudrnatých vlasů, jejichž úprava není vůbec snadná. Tyto vlasy sice dokážete narovnat i užšími žehličkami, avšak bude vám to trvat daleko delší dobu. Výhodou širších ramen je snadnější manipulace, a tím pádem i o dost snadnější úprava vlasů.

kvalitní žehlička na vlasy
Zdroj foto: George Rudy / Shutterstock.com

Proč zvolit užší ramena žehličky?

Galvanická žehlička je dostupná také s užšími rameny. Ty jsou ideální pro natočení loken. Díky nim získají vaše vlasy větší objem, přičemž na pohled budou vypadat nádherně. Nevíte, jak vytvořit dokonalé lokny? Pro začátek musíte mít suché vlasy, protože mokré se vám nikdy nezvlní. Pak už stačí jenom natočit vlasy na žehličku a vyčkat několik vteřin, aby prameny vlasů získaly požadovaný tvar.

Žehlička s úzkými rameny se hodí pro všechny typy vlasů.

Čas nahřátí žehličky

Ta nejlepší napařovací žehlička se dokáže na správnou teplotu nahřát během 30 vteřin. Méně kvalitním nástrojům to bude trvat i několik minut, což není zrovna ideální.

Jak poznat, že už je žehlička nahřátá?

  • Pokud máte možnost výběru, sáhněte po žehličce na vlasy s indikační diodou.
  • Ta začne blikat okamžitě po dosažení optimální teploty.
  • Plochy destiček se u kvalitních žehliček mohou rozžhavit až na teplotu přesahující 100 °C.

Pro vytvoření hezkého účesu je důležitá i možnost regulace teploty. Žehličky s jednou přednastavenou teplotou nebývají příliš kvalitní, a navíc s takovým nástrojem můžete svým vlasům hodně ublížit. Každý typ vlasů totiž potřebuje odlišnou teplotu, a proto je možnost její regulace tak zásadní. Například jemné, barvené nebo nepříliš kvalitní vlasy se rozhodně vyplatí žehlit na nižší teplotu.

Uživatelská přívětivost

Žehličku na vlasy sice nebudete používat každý den po několik hodin, ale i tak byste měla dbát na uživatelskou přívětivost. Pokud vám nástroj nepadne přesně do ruky, nikdy si s jeho pomocí nevytvoříte hezký účes. Například parní žehlička na vlasy nabízí snadnou a příjemnou ovladatelnost. S intuitivním ovládáním, nízkou hmotností a dobře padnoucím tvarem je parní žehlička na vlasy nástroj, který chcete mít ve své koupelně.

Automatické vypnutí

Máte rádi hororové scénáře? Pak už jste určitě slyšela o zapomenuté zapnuté žehličce na vlasy, kvůli níž shořel celý rodinný dům. Ano, teoreticky se to může stát. Destičky dosahují obrovských teplot, takže od nich může snadno něco chytit. Výrobci těchto zařízení však vyslyšeli požadavky svých klientů, a proto do žehliček přidali funkci automatického vypnutí. Většinou se žehličky automaticky vypnou po hodině.

Až příště nebudete vědět, kterou žehličku na vlasy si vybrat, vzpomeňte si na naše rady. S nimi se výběr správného pomocníka pro nádherný účes stane hračkou.

Zdroj: bebeautiful.in


Zajímá vás také

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.