Co pomáhá na kruhy pod očima? Teď už vás tyto nevzhledné vaky nemusí trápit

Také vám je nepříjemné, že i když se večer snažíte jít do postele brzy, ráno vstanete a máte nepříjemné kruhy pod očima? Co je způsobuje a jak se jich zbavit? Kruhy pod očima mohou mít příčinu ve špatné životosprávě, nebo jsou jedním z projevů alergie.

Naučíme se, jak s nimi zatočit jednoduše a efektivně.

Kruhy pod očima a zdravotní potíže

Nepříjemné tmavé kruhy pod očima, nebo dokonce váčky, nejsou nikterak příjemné. A bohužel jejich příčina není něco, co bychom dokázali odstranit během jednoho dne. Tmavé nebo černé kruhy pod očima jsou ukazatelem na zatížený organismus. Můžete se tak potýkat s poruchou cévního nebo mízního oběhu, s poruchou štítné žlázy, s alergiemi, chudokrevností, nebo s potížemi trávicího ústrojí. Kruhy pod očima mají i lidé s hormonálními potížemi.

Proč mám kruhy pod očima?

Přemýšlíte, proč vás trápí kruhy pod očima? Příčina může být někdy dočista prozaická: třeba rádi pijete alkohol nebo kouříte. I to jsou totiž časté důvody vzniku těchto nevzhledných váčků. Někdy nemusí být vaše životospráva špatná, ale jste zvyklí pozdě do noci pracovat a chybí vám spánek. I to způsobuje kruhy pod očima. Psychosomatika je dalším spouštěcím systémem: potíže, se kterými se potýká naše duše, se často zrcadlí i na našem fyzickém těle. Jste-li ve stresu, zřejmě víte, že příčina bude právě zde.

U dětí je situace ještě o něco složitější. Kruhy pod očima u dětí mohou často ukazovat na rodinné potíže. Děti jsou velmi citlivé a dokážou reagovat i na často se hádající rodiče. Jejich organismus je také mnohem citlivější na nesprávnou stravu. Není tedy žádnou výjimkou, když se tento problém objeví i u dětí.

Zdroj foto: puhhha / Shutterstock.com

Kruhy pod očima a strava

Jste zvyklí jíst za chodu a většinou si vybíráte těžká jídla s velkým obsahem tuku? Nebo si svůj den nedokážete představit bez masa? V tom případě zatěžujete své trávení více než je vhodné, a vaše ledviny a trávicí ústrojí vám dávají vědět o začínajícím problému právě pomocí nepříjemných váčků pod očima. Zřejmě játra ani žlučník nestíhají nápor toxinů.

První pomoc na kruhy pod očima

Jako první pomoc si pořiďte krém na kruhy pod očima, který obsahuje jílové minerály a bi-peptidový komplex. Takový krém dokáže snížit otok pod očima a rozjasnit oční okolí a kruhy pod očima mizí během několika minut.

Péče je základ

Jak na kruhy pod očima z dlouhodobějšího pohledu? Základem je dobrá péče o sebe sama. Pokuste se denně vypít alespoň 3 litry tekutin. Alkoholické nápoje a káva se zde nepočítají. Snižte množství soli v potravě a zlepšete svůj denní a noční režim. Co na kruhy pod očima zabírá z pohledu stravy? V jídelníčku by se měly objevit doplňky stravy s kolagenem a elasticinem – jedná se například o produkty Marine Kolagen Drink Biomedica, Inca Collagen, nebo DermoCollagen ProVenus.

Zdroj foto: Irina Bg / Shutterstock.com

Jak je zakrýt

Nyní si popíšeme, jak zakrýt kruhy pod očima. Krém, který použijete pro oblast očního okolí, by měl mít efekt zesvětlení a hydratace. Navíc tyto produkty často zmírňují tvorbu vrásek.

Na tento krém naneste korektor na kruhy pod očima. Měly by být lehkého složení a vydržet na tváři celý den.

Jak zamaskovat kruhy pod očima? Nejdříve naneste krém pro oční okolí, a následně jemnými pohyby naneste korektor.

Kruhy pod očima často značí zdravotní potíže, nebo problémy se životosprávou. Rychle je zamaskuje krém na kruhy pod očima, použít můžete i krémy na oční okolí a korektor. Základem bude pokusit se zlepšit svůj životní styl. Vaše tělo vám poděkuje.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.