Co pomáhá na vrásky? Zbavte se zlozvyků

Vrásky jsou běžným jevem, který pozorujeme, pleť během života dozrává. Existují však zlozvyky, kvůli kterým pleť stárne rychleji. Kterým zlozvykům se vyvarovat? Co pomáhá na vrásky?

Každá chce mít pleť, která stárne skutečně mnohem pomaleji. Na co si tedy dát pozor?

Chybí vám ochranná bariéra

Jste zvyklá chodit ráno do práce bez jakéhokoliv ošetření pleti? V tom případě vás musíme upozornit, že hydratační krém by se měl stát běžnou součástí vaší denní péče o sebe. Kromě toho, že nedostatek vláhy pleti škodí, je správně hydratovaná pokožka chráněna také vůči vnějším vlivům. Jemný film na obličeji vytváří krycí štít před působením smogu, suchého vzduchu, nebo například velmi chladného počasí. Nejlepší krém na vrásky je ten, který bude korespondovat s typem vaší pleti. Bez něj se skutečně nevyplatí chodit ven.

Vrásky porazí SPF ochrana

Vznikající vrásky kolem očí a pod očima můžete zpomalit. Jak na to? Začněte používat přípravky s účinným UV faktorem. Právě on vám zajistí, že vaši pleť ochráníte před škodlivými UV paprsky, které způsobují rychlejší stárnutí pleti. Tónovaný krém se SPF faktorem je tip na to, jak si nanést ochranný make-up. Stačí vám tak jen jeden přípravek, co nahradí ochranný krém i make-up. Mějte na paměti, že ochranné krémy by se ve vaší výbavě měly vyskytovat po celý rok, nejen během letní dovolené.

Péče o pleť v létě: Především v létě byste měli zvýšit nároky na péči o pleť a dopřát jí plnohodnotnou výživu a ochranu.

Spánek a vrásky

Nedávné průzkumy ukázaly, že i poloha při spánku má významný vliv na pružnost naší pokožky. Lidé, kteří spí s obličejem zabořeným do polštáře, vystavují svou pleť nadměrné zátěži v podobě několikahodinových tlaků. Výsledek? Vrásky na čele a v oblasti okolo rtů. Poloha na boku, kdy polštář neustále masíruje jednu polovinu obličeje, také není žádná výhra. Dermatologové doporučují, abyste spali na zádech a dovolili tak své pokožce volně dýchat a nevystavovali ji nadbytečným tlakům. Tímto doporučením se vyhnete také ranním otokům v oblasti pod očima.

krém proti vráskám
Zdroj foto: Beauty Stock / Shutterstock.com

Masáž obličeje

Myslíte si, že obličeji stačí, když jej omyjete a osušíte? Chyba lávky! Doporučuje se alespoň jednou měsíčně vyhledat služby kosmetiky, kde vám kromě hloubkové výživy provedou i relaxační masáž pleti. Právě promasírování a prokrvení celé oblasti pokožky na tváři je skvělou prevencí na vrásky kolem úst. Masáž vám může dopřát i partner nebo někdo z rodiny. Zvládnete ji samozřejmě i sama, ale o uvolnění a relaxaci v tomto případě nemůže být řeč. Zkusit můžete i obličejovou jógu.

TIP: Každodenní péče o pleť nebo jak být stále krásná

Správné čištění pleti

Je jedno, zda pro večerní čištění zvolíte mycí gely, mléka nebo speciální vody. Důležité je, abyste nikdy nešla spát s obličejem bez očištění. Až poté, co svou pleť očistíte, můžete aplikovat noční krém na vrásky. Nikdy se nesnažte krém nanášet na nevyčištěnou pleť, patogenní látky ukryté v záhybech pleti byste krémem ještě více podpořili – a místo krásy byste se dočkali nepříjemného pupínku.

vrásky na čele
Zdroj foto: Zhur_Sa / Shutterstock.com

Je pro vás ráno krizovou částí dne? Pokud se rozhodně necítíte na žádné velké rituály, měla byste dodržet alespoň základní pravidlo – omýt si ráno obličej ve troše studené vody. Pleť se prokrví a začne pracovat na zmírnění otoků v oblasti očí a prokrvení bude působit příznivě i při zpomalování tvorby vrásek. Například vrásky pod očima se budou během let díky této ranní proceduře tvořit mnohem méně.

TIP: Správná péče nebo cesta k dokonalé pleti v jednoduchých krocích

Na pružnost naší pleti mají samozřejmě vliv i mnohé další faktory, jako je kouření nebo nedostatečný pitný režim. Asi není třeba zmiňovat, že vrásky z lásky vám také na kráse nepřidají. Vyvážená strava a zdravý životní styl včetně času pro sebe jsou naopak vstupenkou do světa, kde vám vrásky pod očima v mládí rozhodně nehrozí!

Zdroj: emedihealth.com, wexnermedical.osu.edu

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.