Pevná prsa – jak toho docílit bez chirurgických zásahů?

0
280
Zdroj foto: GingerKitten / Shutterstock.com

Málokterá žena je spokojená s tím, jak vypadají její ňadra. Pro některou ženu jsou příliš malá, nesouměrná, příliš velká, nejsou pevná, mají divný tvar a podobně. Jedním z řešení je přirozeně podstoupit plastické vylepšení této části těla, aby se nedostatky, které žena vidí, zamaskovaly. Mnohým ženám zvedne operace sebevědomí, ale před tímto procesem se zamyslete. Je to skutečně to, co chcete? Pevných prsou lze docílit i jinými způsoby.

Fyziologické procesy nezastavíte

Můžete je zpomalit, ale během života se jim jistě nevyhnete. Existují nejrůznější doporučení, rady a tipy, kterými můžete ňadrům pomoci vytvarovat je a vrátit jim pružnost a pevnost. V oblasti dekoltu a ňader je pokožka velmi citlivá, proto se může velmi snadno natáhnout a pevnost dekoltu je pryč.

Co povadnutí pokožky způsobuje?

 • Přibývající věk
 • Těhotenství
 • Porod
 • Velké a časté výkyvy hmotnosti
 • Nenadálé přibývání na váze
 • Kouření
 • Nezdravá životospráva
 • Hormonální změny
 • Špatné držení těla
 • Žádný nebo nedostatečný pohyb
 • Časté vystavování pokožky na slunci

Co dělat pro pevné poprsí?

Noste správnou podprsenku

Kvalitní podprsenka a správná velikost je velmi důležitou součástí procesu za pevné poprsí. Každá podprsenka má svůj účel, proto například ke cvičení využívejte sportovní podprsenku, jinak vaše ňadra nebudou pevná a při zvýšené fyzické aktivitě můžete způsobit mnohem více škody.

Krémy s kolagenem

V televizi najdete spoustu různých reklam na krémy, které vám zázračně pomohou vytvarovat pevné a hezké poprsí. Určitě tím nic nezkazíte. Krém by měl obsahovat kolagen, který podporuje pružnost a pevnost prsní tkáně. Samy o sobě vám, ale krémy v ničem nepomohou.

Pití kolagenu

To je nyní velmi v módě, dát si každé ráno sklenici kolagenu. Také on pomáhá celkově k pevnosti a pružnosti pokožky, také ve zmíněné oblasti.

Masáže

Pomoci mohou také speciální masáže, které se můžete naučit také sami. Zpočátku je však lepší vyhledat odborníky, abyste si spíše neublížili.

Cvičení pro pevnější poprsí

Alfou a omegou pevných ňader je cvičení. Posílíte tak prsní svaly, ale také ty zádové. Díky tomu budou prsa pevnější a pokožka nebude mít sklon k povadnutí. Ze sportů určitě vsázejte na ty, které namáhají horní část těla. Například plavání, tenis, házená a podobně. Cvičit byste měli také doma, ideálně denně, minimálně patnáct minut. Jaké cviky?

Zdroj foto: Nikolas_jkd / Shutterstock.com

Dámské kliky

Velmi účinný cvik, který je dobré provádět 10 až 20 krát denně. Ideálně jej přidejte ještě k dalšímu cvičení, které protáhne celé tělo.

Rozpažení rukou

Stůjte rovně, nohy mírně rozkročené. Rozpažte ruce a držte. V klidu dýchejte. Pokud jste necvičili delší dobu, pak začnete bez závaží a postupně přidávejte zátěže. Může to být cokoliv – od činek, přes lahve s vodou, až po zátěže, které připevníte na ruce. Držte ruce v rozpažení pár vteřin, poté dejte dolů a opakujte, ideálně 10 až 20 krát denně.

Dlaně proti sobě

U tohoto cviku můžete stát nebo sedět. Důležitá jsou rovná záda, ramena tlačte dolů. Spojte ruce v úrovni hrudníku, dlaněmi proti sobě a zatlačte na pár sekund. Zvolna dýchejte a opět opakujte 10 až 20 krát denně. Tento cvik můžete provozovat během pauzy v práci nebo u pracovního stolu.

Cviky s gumou

Pro tento cvik je fajn pořídit si gumy na cvičení. Jsou v několika zátěžích, takže volte mezi střední a nejvyšší pevností. Ruce dejte za záda a sevřete pravý úhel. Chytněte konce fumy do dlaní a pohybujte – nahoru a dopředu. Důležité je pevné tělo a zatažené bříško.

Stůjte rovně, ruce před sebe. Na ruce navlékněte gumu vyšší pevnosti, ideálně nad lokty. Následně začněte jemně kmitat rukama přes odpor gumy. Povolte a cvik opakujte 10 až 20 krát, podle potřeby.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Prosím, sem zadejte své jméno