Víkend pro dva: Naučte se v manželství trávit čas s partnerem

Víkend pro dva se někdy pořádá mnohem obtížněji, zvláště pokud už máte děti. Najít si čas na partnera je pro dobrý vztah důležité. Jak si užít víkend pro dva a proč je důležitý?

Každodenní, nikdy nekončící povinnosti jsou mnohdy ubíjející. Zvláště, když nemá člověk chvíli odpočinku. I pro manželství platí, že je nutné ho neustále opečovávat, aby vám vydrželo co nejdéle. Co třeba si zajet na prodloužený wellness pobyt? Jak můžete strávit víkend sami dva?

Partnerský vztah se neustále vyvíjí. Na začátku jsou to motýlky v břiše a růžové brýle na očích, které doprovází velká zamilovanost. Když se postupně vytratí, což je ostatně přirozený proces, měl by se dostavit pocit sounáležitosti, přátelství a vzájemné lásky.Přitom ale platí, že na vztahu je nutné pracovat, a to jak ze strany ženy, tak i muže. Prostě oba musejí partnerství něco obětovat a něco jiného získat. Kompromisy jsou základem, na kterém manželství staví.

Manželství versus rodičovství

První velkou zkouškou je vzájemné sestěhování partnerů, kdy poprvé zjistí, jestli jim to dohromady vlastně bude vůbec vyhovovat. Pokud projdou křest ohněm na výbornou, čeká je další test. Tím je narození prvního dítěte. Často se stává, že to partnerství neustojí a rozpadá se. Možná i proto se rozvádí každé druhé manželství. Příchodem dítěte do rodiny se z manželů stávají rodiče s novými povinnostmi. Je smutné, když se změna životního stylu vyžaduje jen od ženy-matky, zatímco muž-otec si jede stále po své linii.

Není pak divu, že dochází k nedorozumění mezi manželi a žena má pocit, že je na všechno sama. Na druhou stranu by novopečená maminka neměla zapomínat na to, že je kromě matky také manželkou a že by na vztahu měla pracovat i po narození dítěte.

Jak zorganizovat víkend pro dva

Víkend pro dva = bez dětí

Aby mohli manželé a zároveň rodiče budovat svůj vztah, je třeba občas vyrazit za zábavou. Milostně tokat nejde s dětmi v zádech. Určitě se oplatí jednou za čas přenechat hlídání dětí prarodičům a odjet na příjemný wellness prodloužený víkend. A zde se chovat jako čerstvě zamilovaný pár. Přinese to do vztahu potřebné oživení, které je nutné pro rozbití stereotypu běžného života. Nakonec i prarodiče budou rádi, že mají vnuky jen pro sebe a budou si moct pro ně vymyslet vlastní program.

víkend pro dva, volný čas s manželem
Zdroj obrázku: Andrey Yurlov / Shutterstock.com

Wellness romantický víkend pro dva

Příjemné prostředí romantického hotelu a k tomu dobré jídlo nebo masáž dokážou divy. Jak úlevné je, že se rodiče nemusejí zajímat, co právě jejich dítě dělá, protože mají zajištěné hlídání. Manželský pár se tak může zaměřit jen na sebe navzájem a vychutnat si všechno, co pobytový balíček nabízí. Vlastně není nutné jezdit jen do hotelu na wellness. Záleží na každém, čemu dává přednost. Někdo se bude cítit lépe na turistické vycházce v horách, kterou by jinak jejich malé děti těžko samy zvládaly. Fantazii se meze nekladou. Důležité v tomto společně stráveném víkendu je pouze onen pocit intimity a souznění, který by měl pomoci nabudit. Obojí se totiž velmi často z běžného rodinného života vytrácí, když je člověk zavalený všemi možnými povinnostmi, které je třeba zvládnout.

Oddechový víkend s partnerem

Nezáleží na tom jestli se vyberete s partnerem na víkendový pobyt nebo zůstane jen tak lenošit doma. Nejdůležitějším krokem je vybavit si hlídání dětí a poté vám už nic nebude stát v cestě věnovat se celý víkend jeden druhému. Pokud se vám nechce cestovat a rádi byste si co nejvíc odpočinuli, stravte celý víkend doma ovšem v dobré náladě. Jak může takový společný víkend pro dva vypadat?

Máte před sebou dny odpočinku a čas, který strávíte ve dvou. Nejprve se dobře nalaďte a přichystejte si plán. Ráno můžete zůstat déle lenošit a dopřát si snídani do postele. Máte nerušený čas pro sebe, proto si povídejte a o všem komunikujte. Vynechejte ze svých rozhovorů běžná témata rutinního života, ale smějte se, bavte partnera, sněte spolu, tak jako kdysi. Nedoporučujeme trávit tento víkend u sporáku, proto si jedno objednejte jídlo až před dveře. Pouze patří-li vaření k vašim společným zálibám, tehdy si můžete spolu připravit oblíbené jídlo.

Zahrajte si o víkendu společenskou hru, připravte si sladký dezert, jděte na procházku do přírody nebo zapojte svého partnera do oblíbeného sportu. Večer si můžete prohlédnout dobrý film, na který jste se už dlouho chystali, ale každodenní starosti vás donutily usnout ještě při úvodní znělce. Společný večer zahajte romantickými svíčkami a sklenkou dobrého vína. Užívejte si každou chvíli s partnerem, odpočívejte a načerpejte nové síly. Tento kvalitně strávený společný čas vás nabije energií, ze které bude váš vztah ještě dlouho čerpat.

Pokud se vám společný víkend líbil, o čem nepochybujeme, zkuste v závěru víkendu vymyslet plán, který by vám pomohl dopřát si takový romantický víkend častěji. Dohodnout se můžete s rodiči, ale také s přáteli, se kterými se můžete při hlídání dětí prostřídat.

Zdroj: relationshipculture.com


Mohlo by vás zajímat

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.