Volný čas s rodinou: 3 tipy na zážitky pro celou rodinu

Volný čas s rodinou byste si měli užívat a být za něj vděčný. Naučte se trávit čas s rodinou, seberte děti na výlet do města či sportovat. Poradíme vám, co dělat ve volném čase.

Během každodenních povinností nezbývá mnoho času na zábavu a volný čas. Pokud chcete vaši rodinu obohatit o zajímavé zážitky a vnést do života dětí zajímavé postřehy, je nutné naučit se žít trochu aktivnější život i ve volném čase. Naučte se trávit volný čas společně jako rodina. Máme pro vás tipy, se kterými se zabavíte vy i vaše děti.

Co dělat ve volném čase

Během týdne máte mnoho pracovních úkolů, odpoledne pak na vás čeká v domácnosti několik dalších povinností. Vedle úklidu domácnosti, přípravy jídla i psaní domácích úkolů s dětmi by měl být nějaký prostor také pro odpočinek a kvalitně strávený volný čas. Jen málokdy se však stane, že si takovou chvíli užijete jindy než o víkendu.

Snažte se na víkend neplánovat žádné dlouhé a složité úkoly, zkrátka si odpočiňte a vypněte. Odpočinek může být pro vás i vaše děti ve formě aktivního sportu, pohodově stráveného času v přírodě nebo například u dobrého filmu v kině. Všechny tyto aktivity dodají nejen vašim dětem mnoho zážitků, na které budou vzpomínat s radostí.

Využijte hezkého počasí

Nezáleží na tom jestli je léto nebo podzim, v každém ročním období lze najít pěkné dny, které můžete využít pro plánování nejrůznějších výletů. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv aktivitu, měl by se plán na víkend líbit všem členům rodiny. Domluvte se během týdne, která z aktivit bude pro následující víkend nejlepší. Můžete se domluvit i zábavnou hrou, kdy každý z vás může během týdne hlasovat pro jeden z výletů. Určitě se dokážete nakonec domluvit ku spokojenosti všem.

TIP: Kam za kulturou v ČR: Poznejte krásy naší země

Za poznáním nebo sportem?

Záleží jen na vás, jak budete chtít trávit váš volný čas. Pokud milujete aktivní výlety, pak pro vás bude vhodným tipem výšlap do hor nebo stezka v zajímavém prostředí přírody. Velmi oblíbené jsou například stezky v korunách stromů, kde hezkou procházkou objevíte nádherné zátiší lesů a kopců. Takový aktivní výlet můžete spojit s adrenalinovým zážitkem, kterého se mohou účastnit i děti. Vyzkoušejte lanovou dráhu nebo si půjčte kola či koloběžky pro sjezd již vyšlápnutého kopce.

TIP: Agroturistika: Vydejte se za zážitky a odpočinkem na venkov

volný čas - co dělat ve volném čase
Zdroj foto: altafulla / Shutterstock.com

Pokud máte raději výlety s přidanou hodnotou, pak pro vás bude pravou volbou návštěva nějakého historického místa. Zajděte si na prohlídku zámku, hradu nebo muzea, spojte výlet s příjemnou procházkou v zámeckém parku a zjistěte o historii našeho území více. Takový výlet nadchne vás i vaše malé ratolesti.

Tipy na výlety: Hrady a zámky, které můžete navštívit během celého roku

Připravte pro ostatní členy rodiny překvapení

Přestože by plánování výletu mělo být společnou akcí, můžete pro děti připravit malé překvapení, o kterém nebudou vědět. Až budete v půlce procházky po horách, zastavte se na hezkém paloučku, vytáhněte z batohu deku i jídlo a připravte pro rodinu krásnou hostinu ve formě pikniku. Takové překvapení nebudou děti čekat a užijí si ho na maximum.

Zdroj: lonelyplanet.com, rediscoveredfamilies.com


Víkend pro dva: Naučte se trávit čas s partnerem

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.