Co znamená zkratka NFC a jak funguje platební prsten?

Technologie NFC je tu již dvě dekády a kromě uchovávání a přenosu dat umožňuje bezkontaktní platby, pro které ji známe a využíváme téměř všichni. Aktuálně se NFC vyhřívá se svou znovuobjevenou popularitou na výsluní v souvislosti s opravdu horkou novinkou, platebními prsteny.

NFC otevírá možnosti komunikace mezi chytrou elektronikou

Zkratka NFC je odvozena z anglického Near Field Communication, což přeneseně znamená: komunikace na krátkou vzdálenost. Technologie NFC pracuje na principu rádiových vln a umožňuje bezdrátové přenosy informací a dat na vzdálenost několika centimetrů. Jedná se o čip uložený v chytrém zařízení nebo v platební kartě. V souvislosti s chytrými zařízeními se nejběžněji používá na komunikaci mezi platebním terminálem a chytrým mobilem, hodinkami nebo platebním prstenem, určeným pro placení nákupů.

Platby pomocí technologie NFC

Princip fungování NFC je jednoduchý. Stačí, když přiblížíte svůj chytrý telefon, hodinky nebo prsten k platebnímu terminálu. Zařízení nepotřebuje mobilní data nebo připojení k wi-fi. Během pár sekund dojde k bezpečnému přenosu potřebných informací (tedy k platbě) díky tzv. tokenizaci. Tokenizace znamená, že místo skutečných údajů o vaší platební kartě se používá šifrovaný kód, který zabraňuje zneužití vašich dat.

Jak funguje placení prstenem?

Aktuálním želízkem v ohni v oblasti bezkontaktních plateb se stalo placení prstenem. Malý, ale přesto mocný prsten v sobě skrývá veškerou technologii potřebnou k provedení platby. Stačí ho mít na ruce a tu, lehce zavřenou v pěst, přiblížit k terminálu. Platba proběhne automaticky ihned. Nemusíte hledat telefon po kapsách nebo v kabelce lovit peněženku s platební kartou. Prsten navíc můžete použít všude tam, kde by vám ostatní zařízení překážela. Třeba při sportu nebo v divadle.

Nechte prsten, ať vládne vašim nákupům

Pro zahájení využívání NFC platby prstenem je třeba, aby vaše banka podporovala tuto technologii a také aby bylo vaše zařízení správně nastaveno a propojeno s vaší platební kartou. Prostřednictvím aplikace, například Niceboy Pay pro platby prsteny Niceboy ONE, aktivujete placení prstenem a přidáte údaje o vaší kartě. Nemusíte se obávat žádných složitostí, aplikace vás navede, co vyplnit, udělat a kam kliknout. Stačí několik minut nastavování a můžete začít využívat svět bezkontaktních plateb naplno.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.