Okrasné trávy – Oblíbené druhy a pěstování

Okrasné trávy vytvářejí v zahradě elegantní linii a zvýrazňují ráz krajiny. Traviny jsou na pěstování nenáročné, zasadit je můžete do květináče i do skalky. Jaké druhy známe?

Vysoké traviny jsou přímo jasnou dominantou zahrady, jež neunikne vaší pozornosti. Jaké možnosti před sebou máte?

Okrasné trávy do zahrady

Mezi okrasnými travami najdete jak třímetrové obry, tak nízké porosty. Jejich rozmanitost z nich dělá výborný doplněk smíšených záhonů i samostatných partií. Základní dělení okrasných trav do zahrady je zřejmě rozdělení do skupin na:

  • vysoké okrasné trávy,
  • nízké okrasné trávy.

Vysoké okrasné trávy dorůstají i výšky 1 – 2 metry, kdežto nízké okrasné trávy tvoří nižší porost při zemi. Kombinací obou skupin trav můžete vytvořit na vaší zahradě nenápadný přirozený ráz krajiny, ve kterém skvěle vyniknou i kvetoucí trvalky. Některé druhy okrasných trav mají opravdu jednoduché pěstování a nepotřebují téměř žádnou péči během roku.

Traviny se od sebe liší hlavně výškou, barvou a tvarem listů, ale také dobou, kdy kvetou. V přírodě nejčastěji traviny rostou společně s vřesy, vřesovci a janovci. Je tedy možné do budoucí kompozice s trávami zahrnout i je. Jistě s jejich pomocí vytvoříte zajímavá zahradní zákoutí, v nichž se budete dobře cítit.

Pro svoji rozmanitost a všestrannost můžeme pěstovat okrasné trávy v záhonech, kde vytvoří barevný kontrast s ostatními květinami. Výhodou je i to, že lze kromě záhonu pěstovat okrasné trávy v květináči, kterým pak můžete vyzdobit prostředí terasy a vytvořit příjemné posezení. Když je doplníte vhodnou nádobou, bude výsledný dojem dokonalý.

Vždy dodržujte:

  • aby měl květináč na dně drenážní vrstvu smíchanou se směsí kompostu a perlitu,
  • a byl dostatečně široký, aby mohla okrasná tráva dobře rozvinout své kořeny.

Nejlépe je zvolit květináč z přírodního materiálu. Stejně jako tráva na záhoně i ta v květináči vyžaduje pravidelné hnojení. Mezi nejoblíbenější okrasné trávy do nádob patří:

  • ozdobnice čínská,
  • pampová tráva,
  • kostřava.
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.