3 druhy textilie, které vytvoří atmosféru v místnosti

Už vás vaše domácnost jednoduše nudí? Chtělo by to nějakou změnu, ale nevíte jakou? Co takhle přidat nějaké textilie do domácnosti? Vsaďte na klasiky, kterými jsou koberce, závěsy a dekorační polštářky.

Inspirujte se nejnovějšími trendy, ale také populárním hygge stylem.

Koberec nejen na podlahu

Koberec je stálice, co se týče bytových dekorací. Trendy letošního roku dokonce velí pověsit si ho i na zeď, ale to doporučujeme pouze v případě, že se to hodí ke stylu vašeho domova. Jinak by mohl působit jako pěst na oko. Tato textilie, umístěná ve středu místnosti, promění rázem celý její vzhled. Koupit si můžete malý koberec s třásněmi, pod který nezapomeňte dát protiskluzovou podložku. Do některých interiérů se hodí perský koberec s bohatým zdobením a ornamenty – a někde nejlépe vyniknou jednobarevné koberce.

Závěsy jako součást dekorace

Máte kolem oken místa a zdají se vám prázdná? Pořiďte si závěsy. Nemusíte je ani používat, ale čistě využít jako dekorační prvek. Střídat je můžete podle ročních období: poloprůhledné s motivy květin na jaro a léto, zemitější tóny a těžší materiály na podzim a bílé na zimní měsíce a vánoce. Vánoční ozdoby v kombinaci s bílými závěsy vytvoří útulnou a klidnou atmosféru ve vašem domove.

Měkounké deky a obří polštáře

Nic jiného neříká hygge tak, jako obří hebké deky a polštáře na gauči, křesílkách a posteli. Inspirujte se krutým severem a vytvořte si svůj vlastní hygge koutek. Pokud ve svém domově nemáte krb, před kterým by se vyjímala kožešina, nahraďte ji pořádně chlupatými dekami a polštářky. Nejenom, že z gauče či křesla vykouzlí kouzelný kout na čtení a vychutnání si šálku horkého čaje, ale budou navíc vypadat naprosto fantasticky.

Ať už si doma vytvoříte obývací pokoj, který bude vypadat jako palác šejka, či pomocí závěsů změníte vzhled svých oken, dbejte vždy na to, aby styl vašeho domova odrážel vaši osobnost a vy jste se v něm společně s dalšími členy domácnosti cítili příjemně.

Zdroj: fabricarchitecturemag.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.