Venkovský styl je romantický a vládne modernímu interiéru

Venkovský styl klade důraz na tradice a přírodní materiály a barvy. Cílem venkovského stylu je návrat k původním hodnotám. Nabízí útulný, moderní a funkční interiér.

Tomuto stylu dávají přednost milovníci jednoduchosti a přírodního způsobu života. Pravý venkovský styl, který známe ze starých chalup a venkovských domů, nabízí jedinečné kouzlo. Tímto způsobem si můžeme zařídit nejen chalupu nebo dům na venkově, ale i byt v panelovém domě.

Venkovský styl – inspirace v přírodě

Přestože venkovský styl čerpá inspiraci především v přírodě, v žádném případě se nevyhýbá moderním novinkám. Vzhledem k tomu, že přírodní materiály jsou přirozené a sálá z nich pohodlí, útulnost a teplo, působí tak i celý styl. Základní charakteristikou je poctivě vyrobený dřevěný nábytek, ideálně z masivu. Další možností jsou pak klasicky vyhlížející jednotlivé kousky. Dřevo můžeme využít i na podlahu nebo jím obložit části stěn. Příjemně působí i trámové stropy.

Vhodnou volbou je kombinace obložení ze dřeva a kamene. Do venkovského interiéru dokonale zapadnou i kamenné obklady, především na podlahu, ale mohou doplnit i části zdí. Velmi často se tato kombinace využívá u krbů. Pro výběr textilních dekorací volíme takové, které jsou vyrobené z bavlny nebo lnu. Co se barev týká, prim hrají přírodní a světlé tóny – hnědá, šedá, béžová, bílá nebo světle zelenkavá.

Romantický venkovský styl
Zdroj foto: PinkyWinky / Shutterstock.com

Vybavení domácnosti

Pokud chceme vybavení opravdu stylové, postačí se poohlédnout u rodičů či prarodičů na půdě nebo zavítat do nějakého bazaru. Určitě zde objevíme vhodné kousky nábytku nebo bytových doplňků. Investovat nemusíme ani do nákladné renovace, neboť do venkovského stylu neodmyslitelně patří také patina, kterou starší nábytek rozhodně bude nabízet.

Charakteristickými doplňky jsou lampy či svítidla se stínidly z látky nebo skla, mosazné kousky nádobí, malované vázy s živými lučními květy a textilie s výraznými geometrickými nebo květinovými vzory. Zapomínat nesmíme ani na ozdobné polštářky, deky nebo přehozy. Do kuchyně ve venkovském stylu patří keramické nádobí, utěrky a ubrusy a dřevěné náčiní – vařečky a obracečky. Přírodního vzhledu docílíme také květináčky s bylinkami, které umístíme na okenní parapet.

Za okny se budou vyjímat i truhlíky s živými květinami. Jako dekorace na stěnu můžeme použít zavěšený svazek čerstvého česneku, sušené levandule nebo cibule. Na stůl umístíme proutěnou nebo dřevěnou misku s ovocem. Do ložnice zvolíme povlečení vyrobené z bavlny, s květinovými vzory. Přes postel umístíme deku nebo přehoz a rozprostřeme dekorační polštářky.

Zapátrejme v paměti a zavzpomínejme na doby strávené na venkově u babičky, na bezstarostné prázdniny. Určitě nám v mysli vytane, čím bychom mohli vybavení domácnosti doplnit.Zdroj: bestdesignideas.com


Další styly bydlení

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.