Michelin: Pneumatiky pro každou příležitost

Francouzský Michelin patří se vznikem v roce 1889 mezi nejstarší výrobce pneu na světě. S nápadem založit společnost Michelin přišli bratři Édouard a André. Netrvalo dlouho a už v roce 1891 vypustili do světa první pneumatiku. Už od roku 1894 využívá Michelin slavného maskota Bibendum, kterého vytvořil francouzský kreslíř Marius Rossillon. Baculatého panáčka z pneumatik dnes znají po celém světě.

Michelin udává trendy v konstrukci pneu

Radiální pneumatiky, které dnes převažují nad ustupující diagonální konstrukcí pneumatiky, vynalezli právě vývojáři firmy Michelin. Radiální pneumatiky si nechal Michelin v roce 1946 také patentovat. Už v roce 1949 začal s prodejem prvních radiálních pneumatik pro osobní automobily.

Michelin zdaleka nevyrábí jen osobní pneumatiky

Osobní pneumatiky Michelin si zákazníci oblíbili především pro jejich vynikající jízdní vlastnosti. Pyšní semnoha umístěními na stupních vítězů v nezávislých testech pneu. Pneumatiky Michelin zde excelují především díky dlouhému kilometrovému nájezdu. Michelin obouvá také nákladní vozy, dopravní letadla a motorky královské kubatury Moto GP. V minulosti pneu Michelin obouvaly také vozy F1 a pro své raketoplány je několik let používala NASA.

Znáte Michelinského průvodce?

Možná jste nikdy nepřemýšleli nad skutečností, že pneumatiky Michelin luxusní restaurace mají hodně společného. Ano, máme na mysli tzv. Michelinského průvodce a hodnocení restaurací michelinskými hvězdami. Vše začalo už při vzniku firmy Michelin v roce 1990. Ve Francii se tehdy prohánělo jen necelých 3000 vozů a bratři Michelinové chtěli podpořit prodeje svých pneumatik. Průvodce Michelin se tedy snažil motivovat pokud možno co nejvíce lidí k cestování, které bylo nejpohodlnější v autě obutém na kvalitních pneumatikách.

Tehdy ještě neexistovalo žádné dopravní značení, a dokonce ani informace o tom, kde v okolí natankovat, opravit auto. Natož pak info o tom, kde na cestě složit hlavu a dobře se najíst. Právě tyto rady začal uceleně poskytovat Michelinský průvodce a rázem se stal velmi oblíbeným.

Průvodce obsahuje soubor map včetně všech důležitých informací. Od roku 1926 do něj přidal také systém hodnocení restaurací hvězdami. Zpočátku šlo o jednu hvězdu, ale už od roku 1931 funguje systém jedné až tří michelinských hvězd. Věděli jste, že v ČR v roce 2023 máme jen dvě restaurace s jednou michelinskou hvězdou?

Michelin Primacy 4+: Novinka roku 2022

Letní pneumatiky Michelin Primacy 4+ přinášejí vylepšené jízdní vlastnosti a prodloužený kilometrový nájezd. Technologie EverGrip využívá kombinace dvou tuhostí běhounu, čímž je zajištěna výborná přilnavost. Dokonce ve chvíli, kdy už jsou pneumatiky částečně sjeté.

Michelin Primacy 4+

Nová technologie MaxTouch Construction pak zajistí dokonalý kontakt s vozovkou a rovnoměrné rozložení sil při akceleraci, brzdění a zatáčení. Tím se také prodlužuje životnost běhounu.

Díky rozměrům pro disky od 16″ do 19″ budete jen těžko hledat auto, na které by pneumatiky Primacy 4+ nesedly. Nejoblíbenější rozměry jsou již tradičně 205/55 R16, 225/50 R17 a 225/45 R18.

Michelin Pilot Sport 4: Letní pneu pro maximální výkon

Letní pneumatiky pro výkonné sportovní vozy Michelin Pilot Sport 4 mají rychlou jízdu zakódovanou ve svém DNA. Pneumatiky především perfektně drží stopu na suché silnici, ale výborně si poradí i s jízdou v dešti. K tomu jim pomáhají čtyři podélné drážky, které se postarají o odvod vody.

Správné obutí pro sportovní vozy musí být dostatečně tuhé, aby poskytovalo precizní handling a vysokou odolnost. To u dezénu Pilot Sport 4 zajistí tuhá směs protkaná odolnými aramidovými vlákny.

Vzhledem k opravdu široké nabídce vyráběných rozměrů pro disky od 16″ do 21″ si ten správný rozměr najde opravdu každý milovník rychlosti. Velmi oblíbené jsou např. rozměry 205/55 R16, 235/35 R19 a 225/45 R17.

Michelin Pilot Sport 5: Dokonalý zážitek ze sportovní jízdy

Nové letní pneumatiky Michelin Pilot Sport 5 pro příznivce maximální rychlosti navazují na sportovní dezén Pilot Sport 4. Propracované rozvržení dezénových bloků se postará o rovnoměrné rozložení sil během zrychlení, brzdění i v ostrých zatáčkách.

Michelin Pilot Sport 5

Pneumatiky Pilot Sport 5 mají za každé situace maximální kontakt s vozovkou, což má pozitivní vliv na ovladatelnost, stabilitu i kilometrový nájezd. Rozměry pro disky od 17 do 21 palců znamenají pokrytí naprosté většiny sportovních automobilů. Oblíbené jsou varianty 225/45 R17, 225/40 R18 a 255/35 R19.

Michelin novou generaci sportovních pneumatik povýšil ještě o několik tříd výš také díky významných inovacím, které si vzal z profesionálních závodních pneumatik. Nad vozidlem tak udržíte absolutní kontrolu i při těch nejvyšších rychlostech.

Michelin CrossClimate+: Obutí do každého počasí na léto i na zimu

Dobrá přilnavost na zasněžených cestách, ale i rozpáleném asfaltu dělá z celoročních pneumatik Michelin CrossClimate+ bezpečné obutí pro 365 dní v roce. Díky mnoha velikostním variantám pro disky od 13″ do 19″ pneumatiky obujete na vozy napříč různými kategoriemi. Velmi prodávané jsou pneu CrossClimate+ především ve velikostech 215/60 R16, 195/65 R15 a 235/55 R17.

Nová dezénová směs se postará o výborné jízdní vlastnosti bez ohledu na to, kolik zrovna ukazuje venkovní teploměr. Pneumatiky mají navíc o 25 % prodloužený kilometrový nájezd oproti celoročním pneu konkurenčních značek.

Ochranu proti aquaplaningu zajistí široké kanálky, které se postarají o efektivní odvod vody z povrchu dezénu. S postupujícím opotřebením pneu se navíc tvoří nové drážky. Pneumatiky si tak uchovávají výborné jízdní vlastnosti od prvního kilometru až do úplného opotřebení dezénu.

Michelin Pilot Alpin 5: Nekorunovaná královna zimních silnic

Prémiové zimní obutí Michelin Pilot Alpin 5 pro výkonné vozy si výborně poradí nejen na sněhem pokryté horské vozovce, ale výborně odvedou i tající sněhovou břečku a vodu při jarní oblevě. Pneu se vyrábí v rozměrech pro disky průměru 16 až 22 palců. Obzvlášť oblíbené jsou velikosti 225/45 R17, 225/40 R18 a 255/40 R20.

Michelin Pilot Alpin 5

Ve spolupráci s pořádně výkonným motorem naplno vyniknou kvality tohoto prémiového zimního dezénu. Unikátní systém prořezání se šípovým designem poskytne výbornou přilnavost na každém povrchu. Vysoký počet drážek zase přinese precizní odvod vody a minimalizuje riziko aquaplaningu.

Inovací se dočkala také samotná dezénová směs. Kromě siliky obsahuje také slunečnicový olej, díky kterému si pneumatiky drží pružnost a vysokou přilnavost i hluboko pod bodem mrazu. Tradiční dominantou pneu Michelin je vysoký nájezd. Ve srovnání s konkurencí tak již tradičně můžete počítat s výrazně větší porcí kilometrů.

Kde koupit pneumatiky značky Michelin?

Pneumatiky Michelin pro osobní vozidla všech kategorií, ale také dodávky, SUV a 4X4 vozy najdete u renomovaných pneuservisů, některých autoservisů, ale i u dalších prodejců pneumatik. Nebo je kupte z pohodlí domova na ověřeném e-shopu s pneumatikami Pneuboss.cz.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.