Výhody myčky nádobí aneb šetřete své ruce a čas

Myčky nádobí zaznamenaly v několika posledních letech obrovský boom. Nejenom, že jejich používání šetří peníze, ale mnohdy vám ušetří i drahocenný čas. Nyní už se nemusíte obtěžovat stáním u dřezu.

Kvalitní myčka nádobí pracuje zcela samostatně. I když je toto zařízení na trhu s elektronikou už pěknou řádku let, přesto není myčka standardní výbavou všech domácností.

Myčka je o dost levnější a rychlejší!

Ať už se vám to líbí nebo ne, mytí v myčce je až o 33 procent levnější než mytí nádobí v obyčejném dřezu. Na druhou stranu stále více než dvě třetiny domácností v České republice myčku nevlastní. V Praze je situace sice o něco lepší, ale také to není žádná sláva. Ptáte se proč? Mnoho lidí si stále myslí, že myčka spotřebuje zbytečně mnoho energie – a zejména vody. Opak je pravdou! Mytím nádobí v myčce lze ušetřit až 50 procent vody, což představuje výraznou úsporu.

Myčka šetří váš čas!

Schválně si zkuste vzpomenout, kdy naposledy jste se s radostí pustili do ručního mytí nádobí. Pohled na hromadu špinavých talířů a hrnců většinou následuje povzdech. Ruční mytí nádobí je nejenom pracné, ale také časově náročné. V dnešní uspěchané době ale nemáte čas na několikaminutové přešlapování u dřezu. Vložení nádobí do myčky zabere jenom pár minut, a sama myčka na nádobí už se o všechno postará. Díky tomu se doma můžete věnovat zábavnějším činnostem.

Zdroj foto: pikselstock / Shutterstock.com

Nezničíte si ruce!

I když se výrobci čisticích prostředků snaží o vyrobení šetrných přípravků, upřímně řečeno se jim to stále moc nedaří. Saponáty k mytí nádobí jsou agresivní, což pocítíte zejména v případě, máte-li citlivou pokožku. Vestavná myčka však vaše dlaně ušetří. Už se nebudete muset cákat v mýdlové vodě a navíc si už nikdy při mytí nádobí nezlomíte nehet a ani se neříznete o ostrý nůž.

Nádobí je lépe umyté a dokonale suché!

Ač se vám to nemusí líbit, nádobí z myčky bývá vždy lépe umyté. Myčka Bosch pracuje s daleko teplejší vodou, než jakou snesou vaše ruce. Díky tomu se zničí větší množství mikroorganismů a bakterií, které by jinak vcelku snadno přežily. Některá zařízení disponují i speciální funkcí pro umytí těch nejšpinavějších talířů a hrnců.

Nesnášíte utírání a uklízení nádobí? S myčkou na nádobí vám tato činnost bude trvat ani ne 5 minut. Myčka se postará nejenom o prvotřídní umytí, ale také o dokonalé usušení. Na příborech nebo talířích už nebudou ty nevzhledné zaschlé kapky, co potom kazí dojem z dobře odvedené práce. Pokud zvolíte vhodný mycí program, tak své nádobí vyndáte z myčky dokonale lesklé, suché a navíc bez jakékoliv námahy.

Zdroj foto: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Myčka může pracovat celý den!

Je vcelku logické, že pro ruční umytí nádobí musí být jeden člen domácnosti doma. S myčkou na nádobí vám ovšem tato starost odpadá. Nemusíte se obávat vyplavení sousedů nebo přílišného hluku. Kupříkladu tlaková myčka disponuje speciální pojistkou chránící před nechtěným únikem vody. Při poruše se jednoduše zavře přívod vody, a to i v okamžiku, kdy spotřebič není zapnutý. A co hluk myčky? Moderní myčka nádobí nedosahuje hlasitosti ani 50 dB, takže její chod skoro nezaznamenáte.

S myčkou budete mít neustále uklizeno!

Trápí vás velké hory neumytého nádobí? Bezkontaktní myčka Miele se postará o dokonale čistou kuchyni v jakékoliv domácnosti. Špinavé hrnce, talíře nebo příbory už nemusíte skladovat v dřezu, ale můžete je postupně rovnat přímo do myčky nádobí. Do myčky navíc můžete narovnat i pekáče nebo mastné plechy. Kromě toho spotřebič dezinfikuje, takže se o čistotu zavařovacích sklenic nebo dětských lahviček nemusíte vůbec starat.

Stále váháte nad pořízením nové myčky na nádobí? Takovou spoustu výhod vám nenabídne žádný jiný spotřebič.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.