Účinné vychytávky na čištění žaluzií

Úklid oken by měl začít právě u vyčištění žaluzií, které pojímají obrovské množství prachu a jiných nečistot. Existuje mnoho způsobů, jak si usnadnit tuto neoblíbenou činnost a efektivně zvládnou boj se žaluziemi.

Můžete například použít parní čistič, speciální kartáče, nebo si nechtě žaluzie vyčistit profesionály. Pojďme se podívat na nejčastější způsoby čištění žaluzií v domácnostech.

Čištění žaluzií jarem a vodou

Mnohdy se můžete snažit čištění žaluzií obstarat pouze obyčejnou vodou s jarem. Toto čištění je však poměrně komplikované, neefektivní a může dojít také k jejich poškození, protože pokud po nich budete neopatrně přejíždět mokrým hadrem, občas dojde například ke zkroucení. Raději tuto metodu vynechejte a poohlédněte se po něčem, co vám ušetří čas a odvede skvělou práci. Možná vás pak čištění začne také bavit.

Čištění žaluzií parním čističem

Jedním z velmi účinných čisticích metod je právě čištění žaluzií parním čističem. Odstraníte veškeré nečistoty, ale musíte si dát pozor při manipulaci, abyste nespálili sebe, nebo někoho dalšího. Parním čističem vyčistíte žaluzie bez jakékoliv chemie. Čištění takovým strojem je rychlé, a můžete jej využít nejen na žaluzie, ale také na kachličky a jiné povrchy u vás doma. Investicí do této pomůcky rozhodně neprohloupíte.

Čištění žaluzií párou má také jiné výhody

Čištění žaluzií párou má také jiné klady než jen rychlé odstranění nečistot. Jeho nespornou výhodou, před všemi ostatními metodami je především to, že horká pára dokáže zničit 99 % bakterií. To ocení hlavně maminky, které mají doma malé dítě, nebo lidé trpící alergii a jinými problémy. Tlak páry se dokáže dostat do jakéhokoliv záhybu nebo pórů, proto budete mít opravdu jistotu, že vše je důkladně vyčištěno.

Zdroj foto: Simon Kadula / Shutterstock.com

Čištění žaluzií speciálním kartáčem

Pokud nejste zastáncem parního čištění, nebo se vám zdá investice do takového stroje příliš vysoká, můžete zvolit levnější variantu, a tou je speciální kartáč na čištění žaluzií. Je na toto čištění uzpůsoben, a dokáže obejmout každou žaluzii z obou stran. Připravte se však na to, že se speciálním kartáčem strávíte čištěním více času než s parním strojem. Svou práci, co po něm však požadujete, odvede dobře a budete spokojení.

Čištění žaluzií ultrazvukem

Specializované firmy se nezabývají pouze klasickým čištěním, ale dokážou vaše žaluzie vyčistit ultrazvukem. Čištění žaluzií ultrazvukem je jediná metoda, kterou si nedokážete udělat svépomocí. Za to je však nejúčinnější, ale rozhodně si za ni připlatíte. Při této metodě se žaluzie ponoří do speciální lázně a jsou prosvíceny ultrazvukem. Díky této kombinaci se vytvoří malé bublinky, jež odloupnou veškerou špínu.

Pomůcky na čištění žaluzií

Všechny pomůcky na čištění žaluzií vám usnadní práci, a hlavně ji odvedou kvalitně a bez toho, abyste žaluzie poničili, nebo jinak znehodnotili. Vyzkoušejte čistit s parním čističem nebo speciálními kartáči místo obyčejné vody s jarem a hadrem, a uvidíte, jak budete mile překvapení, že i neoblíbený úklid může být nakonec fajn. Zvládnete ho totiž rychle a bez zbytečné námahy. Fungují dobře nejen na vertikální, ale také na horizontální žaluzie.

Zdroj foto: antoniodiaz / Shutterstock.com

Najděte si firmu

Někdy se stane, že prostě nemáte chuť se do této činnosti pouštět sami. Ať už je to z přemíry povinností nebo vás tato činnost opravdu tak moc nebaví, že ji odkládáte, a nakonec to nechcete dělat vůbec. V tom případě si najměte firmu, která tuto práci udělá za vás. Nejjednodušší způsob, jak si takovou firmu najít je, zadat do vyhledávače na internetu například čištění žaluzií Praha, nebo jiné město, kde žijete, a hned se objeví firmy ve vašem okolí.

Každý člověk se rád vrací do čistého domova, a proto také žaluzie potřebují vaši péči. Ta je mnohdy sice náročná, ale pomocí mnoha pomůcek si ji můžete ulehčit.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.