Budoucnost na dosah: Flexibilní pracovní prostory s interiérovými příčkami

Jaká je budoucnost interiérů? Po dlouhotrvajícím trendu bourání zděných příček a integrace nejrůznějších dříve oddělených místností do jedné velké se zdá, že se směr začíná obracet. Budeme velké místnosti opět rozdělovat?

Proč obrovský open-space není vždy ideálem?

Trend velkých místností není ničím nový a objevoval se ve všech budovách nehledě na jejich účel.

V rezidenčních bytech či domech je jasným trendem posledních dekád postupné propojování obývacího pokoje a kuchyně s jídelnou. Takové řešení dodává interiéru vzdušnost, zpravidla je lépe prosvětlen a jednotliví členové rodiny i případné návštěvy netráví tolik času odděleně – místo toho spolu mohou i při různých činnostech snadno komunikovat za jedním kuchyňským stolem. Nevýhodou tohoto řešení mohou být vyšší náklady na energie a komplikovanější větrání interiéru.

Kancelářské budovy zejména z osmdesátých, devadesátých a nultých let pak byly doslova proslulé tzv. open-space řešením, kdy všichni zaměstnanci – nehledě na jejich postavení či zaměření – byli situováni do jedné velké místnosti bez jakýchkoli stěn vyjma těch obvodových. Takových zaměstnanců mohly být na jednom patře desítky. Zde bylo ale účelem řešení, kromě snadnější komunikace mezi kolegy, především usnadnit kontrolu zaměstnanců ze strany nejvyšších manažerů. Problémem je ale zvýšená hlučnost a ztráta soukromí. Zaměstnanci, zejména ti lépe placení, tak začali aktivně vyhledávat zaměstnavatele, kteří disponují prostory s oddělenými kancelářemi.

Propojování a zvětšování ale dorazilo i do restaurací, kaváren, hotelů či obchodů. Velké prostory působí luxusněji a přehledněji.

Nebojte se, vyzdívat se nebude

Nemusíte se obávat toho, že ve stavbách, kde se příčky pracně vybouraly, by najednou docházelo k jejich opětovné výstavbě. Ne v původní podobě. K propojování interiérů totiž většinou došlo z dobrých důvodů. Jak ale řešit problémy s hlukem, ztrátou soukromí či zvýšenými výdaji na vytápění či klimatizaci?

Ideálním řešením se zdají být skleněné příčky. S instalací skleněných příček totiž zachováte výhody vybourání příček zděných a zároveň eliminujete nevýhody velkého open-space interiéru. Zejména v případě bezrámových skleněných příček bývá výsledek doslova dechberoucí. Reakcí majitelů či obyvatelů dané budovy bývají slova: „Proč jsme si tohle nepořídili už dávno?“

Pokud vsadíte na posuvné skleněné příčky, můžete dle potřeby místnosti rozdělovat a znovu spojovat. Variabilně lze tak vytvářet soukromí, snížit výdaje za energie či usnadnit vyvětrávání. Současně si v případě potřeby můžete užít velkou propojenou místnost ať už kvůli socializaci, vyšší produktivitě, nebo třeba během firemní akce.

Máte zájem?

Jestliže by dávalo rozdělení interiéru pomocí rámových či bezrámových skleněných příček smysl i ve vaší stavbě, není nic jednoduššího než se porozhlédnout po konkrétních možnostech. Můžeme doporučit produkty firmy VERTI, která se právě na skleněné příčky v moderních interiérech specializuje.

Kateřina Houšková

Copywriter

Psaní se věnuje od roku 2017, kdy začínala v redakci online magazínu. Přes něj se v roce 2019 dostala ke copywritingu, u nějž už zůstala. Na přání klienta s pečlivostí zhotoví srozumitelné texty, které osloví. Některé z nich naleznete také na produktvdetailu.cz.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.