Jak vytvořit stylovou koupelnu? Stačí vám pár moderních doplňků

Po těžkém a náročném dni v práci si zasloužíte chvíli relaxu v podobě klidné koupele nebo horké sprchy. Abyste se v koupelně cítili skvěle a navodili si příjemnou atmosféru, je nutné ji trochu více sladit a dodat jí pár designových prvků. Poradíme vám, které dekorace z vaší koupelny udělají oázu klidu a harmonie.

V jakém stylu je vaše koupelna?

Pokud stavíte nebo rekonstruujete, určitě se už teď zaměřujete na výběr dlažby a obkladů do koupelny, s nimi také na umyvadlo, záchod nebo koupelnový nábytek. Jestliže již máte řadu let koupelnu hotovou nebo se nechcete pustit do rekonstrukce, budete si muset poradit se základem, který již máte. Ani změna obkladů bez bourání není nereálná.

Změňte barvu vaší koupelny

Jestliže se vám nelíbí barva vašich starých koupelnových obkladů, ale zároveň se necítíte na celkovou rekonstrukci, máme pro vás skvělý tip na jednoduchou změnu. V obchodech totiž nabízí barvu určenou do omyvatelného a vlhkého prostředí. Jednoduše si tak zvolíte barvu, která se vám líbí, a natřete s ní všechny obklady nebo dlažbu v koupelně. Sice budete muset nechat barvu schnout až tři dny, za tu krásnou a velkou změnu to ale stojí.

V dnešní době je velmi moderní spojení přírodních materiálů s jemnými barevnými tóny, a tak se raději vyhněte pestrým barvám. Nejlepší kombinací budou police ze dřeva spolu s šedou nebo bílou barvou obkladu a dlažby. Pro rozveselení koupelnového prostoru můžete pak použít jen pár barevných doplňků.

Černý matný kov dominuje moderním koupelnám

Pokud se chcete držet moderních prvků, pak určitě zkombinujte jemné tóny obkladů a dřevěné prvky s matným, černým kovem. Ten můžete použít na baterii ve sprchovém koutu, u vany nebo umyvadla. Skvěle ale vypadají také černé kovové háčky na ručníky.

Vyměňte v koupelně zrcadlo

Velká změna k modernímu stylu se stane ve chvíli, kdy vyměníte staré zrcadlo za zrcadlo s led osvětlením. Tento prvek je totiž v koupelnách často dominantní, a tak je změna velmi viditelná. Moderní jsou v dnešní době kulatá zrcadla se dřevěným rámem, může být také zavěšené na koženém pásku. Díky takovému doplňku bude vaše koupelna hned plná stylu a designu.

Přírodní prvky dodají koupelně pocit útulna

Aby vaše koupelna vyzařovala harmonii a klid, je nutné použít přírodní materiály. Dřevo je skvělou volbou, myslete však na správnou volbu materiálu, přece jen se do vlhkého prostředí nehodí každý dřevěný nábytek. Přírodní materiál můžete použít u polic nebo skříněk, umyvadlová skříňka bude v přírodní barvě dřeva vypadat skvěle. Pokud chcete zachovat všechen nynější nábytek, dřevo můžete doplnit u maličkostí. Bambusová předložka u sprchového koutu nebo dřevěné dózy na hřebeny budou dostačující.

Nezapomeňte na květiny

Pokojové rostliny patří i do koupelen! O tom vás přesvědčí každý interiérový designér, se kterým budete přestavbu vaší koupelny konzultovat. Abyste dodali vaší koupelně nádech pohodlí, útulna a harmonie, použijte převislé pokojové rostliny. Při výběru květin dbejte na to, aby se jim dařilo ve vlhkém prostředí.

Skvělou volbou je například aloe vera nebo kapradí. Tomu se bude v koupelně dařit nejlépe, a navíc v takovém prostoru bude skvěle ladit. Skvěle se do koupelny hodí také begonie, dominantní monstera nebo tilandsie.

Pár detailů pro perfektní atmosféru

Pokud máte vaši koupelnu dostatečně sladěnou, stačí už jen pár malých detailů. Tím máme na mysli dekorace. Využijte k dekorování zajímavé květníky na rostliny, obrazy, originální ručníky nebo designové dózy na hřebeny či kartáčky na zuby. Právě v takových detailech je síla celého interiéru.

Pro navození perfektní atmosféry můžete využít také aromatické svíčky, které v tak krásné koupelně jen podpoří pocit pohodlí a relaxace po dlouhém pracovním dni.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.