Jak vybrat kameru do auta – Jaké parametry zvolit?

Kamera do auta je v dnešním světě řidičů již téměř samozřejmostí. Jaká kamera do auta je nejlepší a jaké parametry by měla splňovat? Kvalitní kamera poslouží i při dopravní nehodě.

Rozhodli jste se, že si na palubní desku pořídíte kameru, ale nejste si jisti, jakou si vybrat? Poradíme vám, na co se při jejím výběru zaměřit, jakou kvalitu videozáznamu preferovat a jaké funkce by měla kamera do auta mít.

Proč si pořídit kameru do auta

Jste vzorný řidič, jezdíte bez nehod a dodržujete pravidla silničního provozu? To ale ještě neznamená, že se nesetkáte s někým, kvůli komu se stanete účastníkem dopravní nehody. Anebo v tom lepším případě se stanete jejím svědkem. V obou případech není od věci, mít na palubní desce kameru, která dosvědčí vaši nevinu nebo zdokumentuje dopravní nehodu, kterou spatříte. 

A ještě jeden důvod pro ty z vás, kteří rádi podnikáte roadtripy: určitě se vám již někdo stalo, že jste jeli malebnou krajinou a přáli jste si, abyste si ji mohli zaznamenat. S kvalitní kamerou do auta nemusíte zůstávat pouze u přání. Zkrátka a dobře, autokamera je báječným pomocníkem a rozhodně se vyplatí do jejího pořízení investovat.

Jak vybrat kameru do auta

Kvalita pořízeného videozáznamu

K čemu primárně chcete autokameru v autě využívat? K zaznamenávání dopravní situace kolem vás? Nebo chcete natočený materiál dále využívat a třeba si ho i ukládat jako součást vzpomínek na dovolenou? Ať tak či tak, čím kvalitnější obraz, tím lepší čitelnost případných registračních značek aut a dalších detailů.

Minimální rozhraní obrazu by mělo být HD, tedy alespoň 1080 pixelů.

jak vybrat kameru do auta
Zdroj obrázku: Vera Aksionava / Shutterstock.com

Paměťová karta

Ruku v ruce s kvalitou obrazu jde i velikost paměti. Čím větší kvalita obrazu, tím více místa bude zabírat na paměťové kartě. Proto se vyplatí pořídit si klidně i 128 GB paměťovou kartu. Ta je schopná nahrát až 30-hodinový záznam. Čím větší paměť si pořídíte, tím méně často budete muset kartu čistit.

Úhel záběru

Jak široký úhel kamery zvolit? Jelikož vám autokamera nahrazuje další pár očí, vybírejte co největší možný úhel. Na trhu jsou k dostání kamery se záběrem od 120 do 180 stupňů. Pro vaši lepší představu, lidské oko je schopné zachytit úhel okolo 140 stupňů.

Různé režimy kamery do auta

Při koupi kamery do auta nezapomínejte ani na funkci nočního režimu. Některé modely dokonce disponují i režimem plného nočního vidění. Barevnost záběrů za šera a během noci nejspíš nebude tak kvalitní, jako při denním světle, ale k účelu usvědčení viníka nehody budou takové záběry postačovat.

Dalším režimem, kterým jsou kamery do vozidel vybaveny, je parkovací. Ten slouží k ochraně auta, když je zaparkované. Pokud by vám nějaký vandal způsobil škodu, kamera ho nahraje – a vy tak budete mít důkaz.

Některé kamery mají tuto funkci natolik vypracovanou, že si můžete kameru propojit s vaším chytrým telefonem a na dálku tak sledovat, co se děje v okolí vašeho zaparkovaného vozu.

Detekce radarů a kontrola tachometru

Řidiči, kteří rádi jezdí rychle, určitě ocení kamery s detekcí rychlostních radarů. Budou tak alespoň varováni a budou mít šanci sundat nohu z plynu. Stejně tak je pro řidiče závodníky skvělé koupit si kameru, která má zabudovanou GPS a dokáže zaznamenávat rychlost vozu.

Časová smyčka

Funkcí časová smyčka nemáme na mysli zápletku nějakého filmu, kde se hlavní hrdina ocitne v časové smyčce, nýbrž funkci, kdy je kamera schopná přehrávat již pořízené záznamy. Tuto funkci oceníte, pokud vám dojde místo v paměti a vy ji zapomenete vymazat. Kamera je totiž automaticky přehraje novými záznamy. A abyste se vyvarovali nechtěného přehrání záznamů, o které nechcete přijít, jednoduše si je uzamknete.

Při výběru kamery do auta se rozhodujte podle kvality záznamu, velikosti úhlu záběru a zkontrolujte si, že autokamera nabízí noční režim. Tyto tři vlastnosti jsou základem. Ty další jsou jen bonus a jejich výběr záleží na vašich preferencích.

Zdroj: lifewire.com


Mohlo by vás zajímat

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.