Jednoduchý salát z krabích tyčinek – Recept za 10 minut

Salát z krabích tyčinek je velmi osvěžující, navíc rychlý a snadný pro přípravu. Použít můžete také surimi tyčinky jako náhradu. Vyzkoušejte vynikající recept na krabí salát.

Krabí tyčinky, i jejich levnější náhrada surimi tyčinky, které se vyrábí z tresčího masa, jsou oblíbenou surovinou pro přípravu pomazánek a salátů. Asi tedy nepřekvapí, že receptů na salát s těmito tyčinkami je spousta. Jsou lehce stravitelné, chutné a před přípravou se nemusí tepelně upravovat.

Základem každého receptu na salát z krabích tyčinek je (kromě jich samotných) majonéza, často odlehčená jogurtem. Už jen smícháním jemně krájených tyčinek s tatarskou omáčkou, s trochou soli a s citronovou šťávou získáte výborný salát vhodný třeba na chlebíčky. My si ale připravíme salát, který můžete v létě podávat jako lehký oběd a v zimě jako zdravou svačinku nebo večeři.

Recept na salát z krabích tyčinek (surimi)

Začnete tím, že si předem uvaříte vejce. Počítejte asi s 1 vejcem na porci. Mezitím si připravte další suroviny.

salát z krabích tyčinek
Zdroj obrázku: A. Zhuravleva / Shutterstock.com

Suroviny

Na 4 porce

  • 1 menší nebo ½ větší hlávky pekingského zelí
  • 20 surimi (krabích) tyčinek
  • 4 natvrdo vařená vejce
  • 200 g majonézy nebo tatarské omáčky
  • 100 – 150 g bílého jogurtu
  • sůl
  • pepř (pokud máte, dejte bílý)

Postup

  1. Do větší mísy si nakrájejte na nudličky zelí, na kolečka surimi tyčinky a přidejte vychlazená uvařená vejce, nakrájená na menší kousky (můžete použít to kolečko s drátěným výpletem, co s ním krájíte brambory a vejce na bramborový salát.
  2. V jiné misce si rozšlehejte majonézu s jogurtem, solí a pepřem na zálivku a tu vmíchejte do salátu. Salát by neměl v zálivce plavat, ale měl by jí být dobře spojený. Podávejte ho vychlazený, s rozpečenou bagetkou nebo jiným oblíbeným pečivem.
Náš tip: Pokud máte raději výraznější chutě, přidejte do salátu lžíci hořčice.

Tipy

Do salátu můžete pro barevnost vizuální i chuťovou přidat malou plechovku zrn cukrové kukuřice. Salát je výborný také s tuňákem, díky němuž zvýrazníte “rybí” chuť salátu. Stačí přidat do salátu tuňáka drceného z jedné malé konzervy.

Zdroj: Recepty.cz


Další recepty na saláty

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.