Jak pečovat o pleť ve 20+, 30+, 40+, 50+

Jak pečovat o pleť je důležitou otázkou žen i mužů v každém věku. Jinou kosmetiku potřebuje čerstvý dvacátník a jinou zralá žena. Jak tedy o ni správně pečovat během života?

Každý věk ženy přináší trochu jiné problémy pro pleť. Zatímco se mladé dívky často potýkají vlivem bouření hormonů s akné, v pozdějším věku se ženy trápí s velkou pigmentací nebo vráskami.

Kdy je ale ten správný čas na určitou péči o pleť? Zjistěte, kterou péči o pleť preferovat právě ve vašem věku.

Jak pečovat o pleť

V každém věku může vaši krásu potrápit jiný problém. Ať už celý život bojujete s příliš suchou nebo naopak mastnou pletí, s velkým množstvím akné nebo ztrácíte jiskru v pleti, všechny tyto problémy lze řešit pouze se správnou volbou péče. Chcete mít zase krásnou, vypnutou a svěží pleť bez vady? Zaměřte svou péči o pleť na úkony a kosmetické produkty, které se hodí právě na váš druh pleti a k vašemu věku.

Věk 20+ – Jak pečovat o pleť s akné

V mládí je pleť krásně svěží, plná barvy a vypnutého vzhledu. Může se zdát, že mladé dívky nemusí nic řešit. To však vůbec není pravda. Zanedbání péče může přinést velké problémy s akné, zanícenými póry nebo pozdějšími problémy při stárnutí pleti. Nepodceňujte proto péči o pleť, ale i ostatní návyky, které mohou kvalitu kůže ovlivnit.

Mezi nejčastější doporučení, které uslyšíte od dermatologů, patří:

  • správný pitný režim pro hydrataci pleti,
  • nezanedbaná životospráva a vyvážený jídelníček,
  • každý večer pleť odlíčit.

V mládí se můžete často potýkat s mastnou pletí nebo s akné. Pleť se mastí především kvůli vylučování zvláštních hormonů a také kvůli zvýšené funkci mazových žláz. Na mastnou pleť vám pomohou veškeré čisticí masky, které vás zbaví mastného filmu a vaši pleť opět rozzáří.

Po aplikaci masky nezapomeňte pleť ošetřit krémem, až poté nanášejte make-up nebo jinou dekorativní kosmetiku. Peeling vám pomůže se zmenšením pórů, do nichž se často ukládá nečistota.

Hlavní však je perfektní čištění pleti, a to každý den alespoň jednou, večer. Po odlíčení rozetřete do pleti krém, s blížící se třicítkou můžete přidat také krém na tenkou kůži kolem očí. Jednou týdně použijte také masku, která je vhodná přímo pro váš typ pleti.

30+ a první známky stárnutí

Po třiceti letech se začínají ukazovat zejména na pleti první známky stárnutí, vytrácí se mladistvá jiskra a přichází unavený vzhled i první vrásky. Proto je nutné začít se správnou péčí co nejdříve, jako preventivní opatření proti těmto nežádoucím účinkům.

jak pečovat o pleť v každém věku
Zdroj foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Pokožka proto po třiceti letech potřebuje správnou výživu z krémů nebo procedur, které dodají zase krásnou zář a mladistvý vzhled. Mezi velmi oblíbenou proceduru proti stárnutí patří v dnešní době každá s obsahem kolagenu, který se stal fenoménem pro krásu pokožky, vlasů i nehtů. Pokud ale nechcete utrácet za drahé procedury v estetických klinikách, můžete si pořídit kolagen jako doplněk stravy nebo si udělat vlastní omlazující procedury v pohodlí domova.

Nezapomínejte stále na pravidelné a časté čištění pleti, každý den je nutné pleť odlíčit od dekorativní kosmetiky i prachu, který nachytáte na obličej během dne. Poté použijte jemný a spíše tekutější krém, který neucpe mazové žlázy.

40+ a úbytek kolagenu

Kolagenu má každá žena mnoho během mládí, s postupem věku se však přirozeně vytrácí. Proto je nutné zejména po čtyřicítce kolagen doplnit pomocí procedur nebo doplňků stravy. Kolagen vám pomůže s vysušenou pletí bez jiskry a elasticity. Další oblíbenou procedurou je doplnění kyseliny hyaluronové, která vám pomůže vyplnit veškeré vrásky. Doplňte také vitamín C, ten se postará o znovu zažehnutí jiskry v obličeji.

Vybírejte pro čištění i péči o pleť zejména přípravky pro suchou pleť, s dostatkem kyseliny hyaluronové a kolagenem.

TIP: Nejlepší make-up pro suchou a problematickou pleť

50+ boj proti vráskám

Ve věku po padesátce se vrásky výrazně prohlubují, proto je nutné je vyplnit kyselinou hyaluronovou, která je jako stvořená pro takové problémy s pletí. V tomto pozdějším věku se vás může týkat také větší pigmentace, kdy se objevují skvrny a jen těžce se skrývají pod make-up. Vyhněte se proto slunečním paprskům, které pigmentaci zvyšují. V létě se doporučuje na pleť používat neustále krémy s vysokým UV filtrem.

Zaměřte se také na séra a oční krémy, které jsou určené pro ženy od 50. roku života. Ty totiž obsahují všechny důležité složky, které pomohou vaši pleť udržet stále svěží, s mělkými vráskami a bez pigmentace. Soustřeďte se zejména na zdroj vitamínu A (dodává pleti pružnost), kyselinu hyaluronovou a kolagen.

Naučili jste se, jak pečovat o pleť právě ve vašem věku a co vše potřebujete zařadit do vaší každodenní kosmetické rutiny? Důkladná péče o pleť by měla být nezbytností, vaše pleť vám po letech poděkuje a odmění vás pružností a zdravým leskem.

Zdroj: aadermatology.com


Další tipy na články

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.